Categories: Секрети

Весняний догляд за лохиною. Що потрібно робити, щоб ягоди були великі та солодкі

На багатьох українських полях почав з’являтися такий кущ, як лохина. Ягода приїхала до нас з Північної Америки. Ягоди містять безліч вітамінів, тому ця рослина почала мати попит.

Дізнайтесь, як потрібно доглядати за кущами лохини ранньою весною.

1 етап – обрізка.

Для цього вам знадобиться секатор. Потрібно вирізати пагони поточного року, які почали рости у середину куща, ті які погано визріли. На 2 – 3 річному кущі варто залишати лише 3 – 4 пагони, а якщо кущ старше – то 4 – 5 пагонів. На пагонах, яким виповнилось 2 або 3 роки, варто видалити маленькі латеральні гілки. Ягоди виростають найкращими на гілках середньої довжини, висота яких складає від 50 до 70 см. Потрібно відрізати гілки, яким понад 5 років, вони товсті та дають поганий врожай. Обрізку потрібно проводити дуже низько, до самого рівня землі. Потрібно провести цю маніпуляцію до того, як розкриються бруньки та розпочнеться сокорух.  Також, у цей час можна покласти між кущами мульчу – кислий, верховий торф та соснову кору. Завдяки цій мульчі буде триматись потрібна кислотність та водний режим.

2 етап – підгодівля.

Це потрібно зробити, коли розпочнеться сокорух. Не можна вносити свіжі органічні добрива – гній, компост або перегній. До заборони відносяться рідкі добрива.

Для підживлення використовують комплексні, пролонговані добрива, які містять у своєму складі азот та низький рН «Мівена».

Ще користуються популярністю такі добрива, як сульфат амонію та моно калій фосфат. Але такими добривами важко підібрати правильні пропорції елементів підгодівлі.

Ще у цей період можна розпочати оптимізацію кислотності ґрунту. У нашій місцевості рН вищий за той, який потребує мікоризи – гриба – симбіонти, який росте на кореневій системі лохини. Якщо підготовлювати ґрунт зі спеціальним рН, то через деякий час він зміниться та стане таким самим, як земля навкруги. Через це врожай стає маленьким й у кущів починають виникати різні мікроелементози. Заподіяти цьому допоможе внесення у землю пів річного спеціалізованого підкислювала, який складається з сірки. Або можна поливати рослини водою, підкисленою монокалійфосфатом або «Пекаціда».

Ці підживлення допоможе гарно рости кущам, випускати багато бруньок та гарно цвісти. Ще вони позитивно впливають на розвиток міцної кореневої системи.

Для північних областей гарно підходять такі сорти, як Чандлер, Блюголд, Чантіклер, Санрайз, Торо.

Бажаємо гарного врожаю!

Recent Posts

Обріжте ці дерева зимою, щоб гарно вродили в цьому році. Секрети садівників

Чи можна обрізати дерева взимку: поради та рекомендації Обрізка дерев узимку — це не лише…

9 часов ago

Чому віник має завжди стояти «догори ногами». Про це потрібно знати кожній жінці

Як віник може допомогти залучити багатство: народні прикмети Віник у народних прикметах вважається символом порядку…

9 часов ago

Засіб, який допоможе відіпрати кухонні рушники від жиру та бруду. Будуть знову як нові

Як повернути кухонним рушникам ідеальну чистоту: простий рецепт Кухонні рушники часто забруднюються стійкими плямами, які…

9 часов ago

Грошове дерево буде гарно рости зимою, якщо поливати його цим розчином

Як правильно доглядати за товстянкою та стимулювати її ріст і цвітіння Товстянка, або грошове дерево,…

9 часов ago

Голуби у дворі: як захистити ділянку природними засобами

Як відвадити голубів від вашого подвір’я: природні та гуманні методи Голуби, попри їхню привабливу зовнішність,…

1 день ago

Що потрібно зробити, щоб скло автомобіля більше не замерзало. Простий спосіб

Несподіваний лайфхак: як звичайний огірок може захистити авто від обмерзання Хто б міг уявити, що…

2 дня ago