Використання тирси на городі для покращення родючості землі

Дуже часто у садівництві використовують тирсу. Її дуже легко відшукати й вона є натуральною.

Тирса може покращити структуру землі та родючість.

  • Її часто використовують, як мульчу. Вона гарно утримує воду, тримає постійну температуру, не дає рости зайвій траві, збагачує ґрунт корисними речовинами. Свіжу тирсу використовувати не бажано, можна зробити землю кислою. Використовувати потрібно перепрілу стружку. Якщо змішати свіжу тирсу з сечовиною, її можна застосовувати. Мульчу викладати на грядку потрібно на початку літа, тонким, рівномірним шаром. Якщо часто розпушувати землю, тирса принесе безліч користі ґрунту на якому вона знаходиться.
  • Тирсу використовують для створення високих грядок. Такі грядки швидше прогріваються та краще сохнуть. Потрібно викопати доріжки між рядами, насипати тирсу, а після насипати землю.
  • Тирсу використовують у вирощуванні суниці, сиплять її між рядами. Ягоди тоді не гниють й тому ви зможете отримати гарний врожай. Трава у грядках з суницями не росте, тирса запобігає цьому. Восени насипте товстий шар тирси й ви захистите їх від морозів.
  • З тирси роблять компост. Її змішують з органічними добривами, опалим листя, травою та відходами. Все поливають та накривають поліетиленом. Через рік можна брати та використовувати приготований компост.
  • Тирсою прогрівають ґрунт у парниках та теплицях. У неї вносять добрива – свіжий гній та вапно. Після цією сумішшю підживлюють грядки.
  • Перепрілу тирсу використовують для вирощування розсади. Пересадка у ґрунт такої розсади не травмуватиме розсаду під час пересадки, але поживних речовин для вирощування у ній не вистачає.

Спробуйте використати тирсу у садівництві й ви будете здивовані результатом.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!