Вирощування баклажанів: чим підживити, щоб були великі та гарні

Розповімо вам, як отримати гарний врожай баклажанів, які ростуть у теплиці. Баклажани дуже люблять теплі умови клімату, тому їх вирощують у теплицях.

Для тепличного вирощування баклажанів насіння сіють в кінці лютого. Висаджують в теплицю під плівку – 20 травня. Температура землі повинна бути не менше 15 градусів.

Використовують ґрунт – дернова земля – 4 частини, перегній – 5 частин, торф – 2 частини. Також, додайте золу та суперфосфат. Землю насипте в ящики, садіть насіння на глибину 1 см, на відстані 3 см. Краще розсаду сіяти в одноразові стаканчики, висаджування потім не буде травмувати кореневу систему. Температура для проростання насіння повинна бути не менше 15 градусів. Чим вища температура, тим швидше проросте насіння. Поливайте насіння теплою водою, земля не повинна бути сухою. Як насіння зійде, перенесіть його на світле місце. Світло рослинам потрібно 12 годин на добу. Вдень температура повинна складати 14-16 градусів, вночі – 12-15. Через тиждень температуру можна підвищити на пару градусів. Якщо розсада росте у загальній місткості, то при появі 2 листочків – рослину необхідно пікірувати. Розсада повинна зростати 70 днів до пересадки у відкритий ґрунт. У теплицю пересаджують коли рослина має зріст 20-25 см та 8 листочків.



Висаджування розсади у теплицю.

Землю готують з осені, вносять добрива та перекопують землю. Поливають водою кілька разів та дезінфікують – окріп,  розсипають на землю сухе хлорне вапно (100 грамів на м2), формалін (40 % розчин, 250 мл додайте 10 л води). Потім знову перекопайте землю після обробки. Навесні додайте органіку (3 кг перепрілого гною на м2). Якщо підвищена кислотність землі – 2 ст. л. доломітового борошна внесіть на м2 грядки.

Саджанці висаджують на відстані 40 см, а між рядами – 70 см. Перед висадкою зробіть полив слабим розчином марганцівки. Глибина лунки повинна складати 15 см. Після висадки покладіть на грядки покладіть торф або перегній та знову полийте.



Як доглядати:

Баклажан – дуже чутлива та ніжна рослина. Тому приділяйте багато уваги ним.

Як сформувати кущі? Рослину висотою 25 см необхідно обережно прив’язати до палички, яка буде підтримувати її. Видаліть слабкі, бічні пагони. Можна не прищипувати баклажани, щоб не травмувати їх. Прибирайте понівечене та жовте листя.

Правила поливу. Полити саджанці необхідно через 7 днів після висадки у ґрунт. Поливайте теплою водою, під корінь. Коли баклажан цвіте поливайте у холодну погоду – раз на 7 днів. В спеку – через 2 дні по 30 л на м2. Коли з’являться плоди – полив необхідно збільшити. Грядки повинні бути вкритими соломою, тирсою, щоб затримувати вологу у землі. Всі умови повинні бути врегульованими – температура, полив провітрювання.



Як розпушувати землю та підгортати кущі? 1 – розпушіть землю навкруги, глибиною 5 см, 2 – коли з’явилися квітки та бутони – на 6 см, 3 – коли утворилися плоди – 8 см. Коріння в рослині знаходиться на поверхні, тому будьте обережні. Двічі підгорніть кущі, за весь час зростання.

Нормалізація світла та температури. Баклажан може скинути листя, квітки, бутони, якщо температура сильно стрибає – дуже холодно або спекотно. оптимальна температура – ніч – 16-18, день – 25-30. Прибирайте листя та пасинки, які утворюють тінь рослинам.

Підживлення у теплиці. За весь час зростання, необхідно підгодувати кущі 3-4 рази. 1 – через 14 днів після висадки розсади у ґрунт.  2 – поява бутонів (суперфосфат по 1 чайній ложці під кущ, полити розчином сульфату калію – 1 ст. л. на 10 л води, аміачна селітра – 1,5 ст. л. на 10 л води). 3 – поява плодів (амофосна – 1,5 ст. л. на відро води). 4 – за 2 тижні до збору врожаю полийте розчином (на відро води – 1 ст. л. калійної солі та 1 ст. л. суперфосфату). З органічними добривами будьте обережні, може зменшитися кількість врожаю та нарощувати зелене листя.



Прибирання врожаю. Пізньої весни вже можна збирати плоди, а закінчувати, коли вдарять морози. Збирати врожай треба регулярно, раз на 7 днів. Плід необхідно зрізати гострим ножем, а не зривати – можна зламати кущ.

Стиглі баклажани перевіряють натисканням пальця, якщо слід швидко зникає – значить баклажан стиглий. Перестиглі плоди шкідливо впливають на організм людини (вони темніші, з середини — коричневі та гіркі на смак). Зберігаються стиглі баклажани в холодильній камері – 3 тижні. В плодах міститься соланін. В маленьких дозах він зникає при термічній обробці або замочуванні у солоній воді.

Завдяки цим порадам кожний може справитися з вирощуванням баклажанів та отримати гарний врожай. Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!