Вирощування і догляд за гладіолусами. Корисні поради.

В даний час даний квітка досить популярний серед садівників. Він чудово виглядає в букетах і на будь-який клумбі.

Основні правила вирощування гладіолусів

Існує кілька основних правил вирощування цього чудового квітки, і, якщо правильно їх дотримуватися, то рослина виростить здоровим і зможе порадувати своїм пишним цвітінням.

Не рекомендується більше 2 років поспіль висаджувати гладіолуси на одному і тому ж місці.

При пересадці слід вибирати місце з іншого грунтом за складом.

Не можна висаджувати великі цибулини на близькій відстані з дітками.

Висаджувати цибулини гладіолусів слід на глибину 3 діаметрів самого посадкового матеріалу, а в легких ґрунтах на 4.

Вибирати ділянку для висадки гладіолуса слід на сонячній стороні, так як ця рослина є світлолюбна, і добре провітрюється.

Посадка гладіолусів

При виборі ділянки для посадки даного квітки необхідно враховувати, що ця рослина теплолюбна, а також і світлолюбна, тому місце повинно повністю відповідати всім вимогам. Ідеально підійде ділянку, освітлений сонцем протягом усього дня і де дренированная грунт. У разі якщо на клумбі, де будуть рости гладіолуси кислотність грунту висока, то в нього потрібно внести при перекопуванні певну кількість крейди і доломітового борошна.

Вибравши місце для клумби, можна приступати до висадки цибулин, а саме, маленькі бульбоцибулини заглиблюються в грунт на 8-10 см, більші — на 10-15. Відстань між дрібним посадковим матеріалом повинно складати 7-8 см., А між великими цибулинами — не менш 15. При цьому ширина між рядами робиться з проміжком в 20 см. Заздалегідь підготовлені борозенки для висадки потрібно добре пролити водою і розсипати невеликим шаром річкового піску, потім укласти цибулини гладіолуса і закопати. Варто зауважити, що висадку даної культури слід проводити в середині весни, а саме в останніх числах квітня або в першій декаді травня.

Догляд

Для гарного росту і пишного цвітіння, ця рослина потребує і гарного правильного догляду. Для цього необхідно не рідше ніж раз на тиждень ретельно його поливати. А також після кожного поливу розпушувати грунт. При цьому як тільки довжина паростків гладіолуса стане 10 см, то поверхню землі слід замульчувати, так як мульча не тільки буде відмінним захистом від перегріву і пересихання грунту, але і дасть рослині додаткове харчування. У найбільш посушливий час полив рекомендується проводити частіше.

При необхідності, гладіолуси потрібно підв’язувати. Але робити це потрібно, тоді як тільки на стрілках з’являться бутони. Також клумби з даними рослиною рекомендується прополювати 3-4 рази протягом усього сезону. Підживлення проводиться в різний час при формуванні перших двох пластин листа, для цього використовується аміачна селітра або сульфат амонію. При формуванні 5, 6-листових пластин проводиться друге підживлення сульфатом амонію, суперфосфатом і сірчанокислим калієм. Для третьої підгодівлі використовуються фосфорно-калійні добрива, проводиться вона після утворення бутонів.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!