Якщо ви вирішили вирощувати огірки в теплиці, то слід знати як необхідно доглядати за ними та вносити добрива. Внесення добрив залежить від стадії розвитку огірків, воно повинно бути правильним та своєчасним.
Підгодівлю ґрунту необхідно провести за три тижні перед тим, як висаджувати огірки. Для цього вам знадобиться – розкислений торф – 5 частин, перегній – 3 частини, земля – 2 частини. Після того, як ви висадити овочі слід укрити їх невеликим шаром перегною. Через 14 днів слід внести добрива. Для цього необхідно у відро додати 10 грамів сірчаної кислоти, 20 грамів сечовини та 10 грамів суперфосфату. Цією сумішшю слід підгодовувати кореневу систему, використовують 1 л на 1 рослину.
Коли огірки починають квітнути слід провести наступну підгодівлю. Для цього слід на відро води додати 20 грамів калійної селітри, 30 грамів сечовини та 40 грамів суперфосфату. Для кожної рослини необхідно приблизно 1,5 л розчину. Перед використанням добрив слід спочатку гарно полити огірки звичайною водою. Також можна замість мінеральних добрив використати натуральні – слід розвести коров’як з водою у співвідношенні 1 до 10. Під кожну рослину внести по 1 л розчину. Після використання цього добрива – гарно пролийте рослину. Коли огірки почнуть дуже активно цвісти, необхідно внести настій пташиного посліду, який стояв 5 днів та розчином коров’яку, у співвідношенні 1 до 20. Після розведіть суміш у пропорціях – 0,5 л на відро води. Використовуйте 1 л приготованого добрива під одну рослину.
Коли почнуть з’являтися огірки слід зробити підживлення – на відро води розчиніть 1 столову ложку нітрофоски. Через 14 днів – 500 мл коров’яку розведіть на відро води, щоб рослина була міцнішою додайте 1 столову ложку сульфату калію. Також можна внести добриво під коріння – 30 грамів сульфату магнію – 10 л теплої води. Для обприскування листя – 10 грамів на 10 л води. Через 10 днів листя обробіть розчином – на 10 л води – 2,5 грами борної кислоти. Для кожної групи листя цю процедуру проводять одноразово.
Якщо листя стало жовтим, необхідно виявити причину захворювання. Це може бути фузаріоз або несправжня борошниста роса. Також причиною може бути недостатня кількість сонячних променів, або несприятлива температура. Якщо в теплицях холодно – не бажано робити підживлення. Але після слід підгодувати коріння використавши
Комплексні мінеральні добрива – 0,2 %, або використати розчин сечовини – 0,4%, двічі та повторити через 2 дні. Для того, щоб огірки не вражалися хворобами, пропонуємо розвести 2 л кефіру на відро води. Використовують для обприскування уражених частин рослини. Якщо почали жовтіти плоди – розведіть на відро води 1 столову ложку сечовини, 10 крапель йоду та негайно підгодуйте рослину.
Іноді використовують настій з кропиви. Наріжте траву кропиви, складіть у відро та залийте водою. Почекайте поки суміш перебродить, процідіть. Перед використанням розведіть 1 л настою з 10 л води. На одну рослину використовуйте 1 л розведеного розчину.
Якщо листя в огірків блідого кольору. Це свідчить, що рослині не вистачає азоту. Необхідно провести обприскування розчином – на відро води – 1 столова ложка сечовини. Якщо ви помітили блідість листя – слід негайно провести обробку, бо якщо хвороба почне переходити на верхні листки, нижні почнуть відмирати. Можна внести органічні добрива – настій коров’яку у співвідношенні 1 до 10. Також бліде листя може свідчити про нестачу калію – слід ц землю внести 15 грамів сульфату калію на 1 м2.
Іноді використовують для підживлення дерев’яну золу та цибулеве лушпиння.
Необхідно на відро води додати 3 склянки золи та залишити настоюватися на протязі 3 днів. Можна внести під огірки суху золу та потім гарно полити.
На 10 л води додайте 40 грамів цибулевого лушпиння. Настоюйте розчин 4 дні, перед використанням процідіть.
Підживлення огірків необхідно проводити 5 разів за весь період зростання.
Якщо ви будете дотримуватися цих порад, ви виростите гарний врожай огірків у тепличних умовах. Бажаємо успіхів.
Марно говорити або доводити що-небудь тому, хто просто не здатен зрозуміти й оцінити. Обирайте оточення…
Полив кімнатних рослин – це не просто звична процедура, а важливий фактор їхнього здоров’я та…
Заміна морозильної камери – це не тільки дороге задоволення, але й неприємність, якої можна уникнути,…
Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…
Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…
Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…