Ви помічали, як на підвіконнях красуються дуже гарні квіти – петунії. Ця квітка росте один рік, її вирощують у горщиках та на клумбах. Петунія дуже примхлива рослина й потребує дбайливого догляду. Тому користуючись нашими порадами ви виростите дуже гарні квіти, які будуть приносити вам задоволення.
Правильний вибір горщика.
Обирати слід горщик у розрахунку 5 л землі на одну рослину, через те, що у квітки коріння – дуже гіллясте та вимагає багато простору. Землю слід використовувати пухку та гарно провітрювану. Можна використати землю, торф та гній у пропорціях 3/2/1. За бажанням додайте невелику кількість дерев’яної золи.
Підживлення рослини.
Вперше підживлення слід робити, коли у рослини з’явилися 3 листочки. Для цього використовують азотовмісні сполуки – аміачна селітра, азофоска або нітрофоска. Необхідно на 10 л води додати 10 гр. добрива. Поливати по 0,5 л розчину на кожну квітку. Повторити процедуру слід через тиждень. Завдяки такому підживленню підвищиться кількість зав’язей та зелені.
Через 3 дні після того, як ви висадите петунії слід додати комплексне добриво.
Після через 7 днів потрібно підживити рослини кальцієвою селітрою. Необхідно на 1 л води додати 1 чайну ложку добрива. Завдяки цьому підвищується засвоєння азоту, підвищуються імунні властивості та прискориться фотосинтез.
Після цього слід додати моно фосфат калію, який також розводять на 10 л води – 1 столову ложку добрива. Вносити добриво слід під коріння рослини.
Через 5 діб додають на 10 л води – 1 столова ложка моно фосфату та 3 столові ложки сечовини.
Перед тим, як почнуть утворюватися бутони слід знову додати комплексні азотні добрива.
Якщо квітка почне жовтіти, необхідно використати розчин залізного купоросу. Треба на 1 л води додати 4 грами лимонної кислоти та 2,5 грами залізного купоросу. Треба обприскати рослину та налити розчин під коріння.
Для сформованих, дорослих рослин підгодівлю слід робити кожні 5 діб. Слід робити чергування кореневого та не кореневого підгодовування.
Гарний полив.
Квіти негативно реагують на пересихання. Полив слід робити через день у спекотну погоду. Використовуйте відстояну, теплу або дощову воду. Якщо рослину поливати рідко, вона може пожовтіти. Але дуже рясний полив може призвести до хвороби рослини. Поливати слід тоді, коли на петунії не потрапляють прямі сонячні промені, ввечері.
Прибирати квітки, які доцвіли.
Це необхідно робити, щоб не утворювалися коробочки з насінням, на які рослина витрачає сили. Після цього петунія почне формувати нові бутони.
Прищеплення необхідно робити над 3 листком.
У квітки формується одне стебло, яке може висіти вниз. Якщо ви бажаєте зробити кущоподібну квітку слід зробити прищеплення.
Якщо ви будете правильно доглядати за квіткою, то за 2 місяці ви отримаєте гарний кущ.
Така гарна квітка прикрасить ваше вікно, балкон або альтанку. Своєю красою вона зачарує всіх на світі.
Марно говорити або доводити що-небудь тому, хто просто не здатен зрозуміти й оцінити. Обирайте оточення…
Полив кімнатних рослин – це не просто звична процедура, а важливий фактор їхнього здоров’я та…
Заміна морозильної камери – це не тільки дороге задоволення, але й неприємність, якої можна уникнути,…
Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…
Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…
Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…