Вирощуємо Петунію з насіння в домашніх умовах. Коли сіяти, та як правильно доглядати.

Петунію можна виростити з насіння в домашніх умовах.

Спершу слід подбати про свіже якісне насіння. Також треба врахувати, що після посіву рослина зацвіте на 10-12 тиждень.

Для отримання розсади сіяти петунію треба всередині зими. Але подбайте про підсвічування, щоб рослини були здоровими та добре розвивалися.

Саджати петунії найкраще в невисокі дерев’яні чи пластикові горщики. Перед тим, як насипати в них ґрунт, продезінфікуйте та покладіть на дно посудини лист паперу. Нижній шар – керамзит, верхній – ґрунт (не досипати до верху).

Оберіть правильний ґрунт: готова суміш з магазину або суміш дерну, перегною, торфу та піску (2:2:2:1), полийте окропом, щоб знищити шкідників (можна скористатися іншим способом).

Коли ґрунт висохне та остудиться, можна висівати петунію. Зверху слід накрити плівкою (або склом). Щодня поливати не потрібно, але плівку (скло) кожного дня треба обертати другою стороною, щоб не збиралося забагато конденсату. Коли насіння зійде, необхідно провітрювати, знімаючи плівку чи скло, починаючи з 5-ти і закінчуючи 20-ма хвилинами (збільшувати час щодня на кілька хвилин).

Тримайте горщики в освітленому місці. В перші дні, за допомогою підсвічування, рослина має отримувати світло 24 години на добу, а потім вистачить 11-12 годин.

Температура в горщику має бути 22-25°C. Коли «проклюнуться» паростки, то температура має становити 18-20 градусів (вночі – 14-16 градусів).

Коли на рослині помітите листочки, то плівку треба зняти.

Щодо поливу: 1-й тиждень – обприскування ґрунту 1-2 рази на день (можна робити легенький розчин марганцівки), коли рослини зійдуть – поливати кожного дня. Поливайте м’якою водою кімнатної температури через піддон або лиючи по внутрішніх стінках горщика.

Якщо насіння погано сходить, можна скористатися стимулятором росту. На 7-й день після сходу можна ввести мінеральні добрива.

Коли на рослині з’явиться 2-3 листочки, її пора пікірувати. Пересаджувати слід в горщик (діаметр – 7 см) з отворами внизу. Виймати рослину ложечкою, не пошкоджуючи корінця. При пересаджуванні слід залишати сім’ядолі над рівнем ґрунту.

За 2 тижні починається загартовування (вдень – 18 градусів, вночі – 15 градусів). Кожних два тижні підживлюємо добривом.

Коли з’явилося 3-4 пари листочків, слід прищипнути петунію: відламати верх центрального пагона. За 2-3 тижні можна повторити процедуру.

Висадка в ґрунт відбувається на 12-14 тижні. Місце має бути добре освітленим, а ґрунт удобреним. Найкраще висаджувати ввечері. Інтервал між рослинами – 20-30 см.

Перед висадкою слід підлити квіти, вийняти з землею, помістити в лунку. Перших кілька днів слідкувати, щоб прямі сонячні промені не потрапляли на рослину.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!