Виростіть врожай огірків у себе на підвіконні. Коли садити, та як доглядати, щоб мати на новий рік свої огірочки

Виростіть врожай огірків у себе на підвіконні. Це дуже просто, якщо все виконувати правильно. Виростити овоч можна там, де температура не менше 17 градусів.

Підготовка до посадки:

 • Оберіть для посіву ранньостиглі огірки, огірки на них почнуть стигнути вже через 35 діб. Огірки повинні бути самоопиляючі, Аванс F1, Квітневий F1, Зозуля F1, Дружна сімейка F Існує спеціальне насіння для вирощування огірків на балконі – Махаон F1, Балаган F1, Балконне диво F1, міській огірочок F1.
 • Для кожного куща потрібно місткість об’ємом 5 л. краще брати широкі місткості, ніж глибокі.
 • Придбайте в магазині спеціальний ґрунт для гарбузових або кімнатних квітів, або приготуйте його самостійно. Візьміть порівну компосту, землі, дерну. Після перемішайте та додайте трохи річкового піску та золи. Перед використанням готову землю пропечіть у духовці протягом 35 хвилин, або полийте слабким розчином марганцю. Також, можна пролити землю для знезараження звичайним окропом.
 • Після додайте засіб, щоб відновити мікрофлору. Вам допоможе Байкал ЕМ1. Процедуру проводьте за тиждень до посіву.
Час посіву.

Щоб отримати врожай на Новий рік, садити огірки потрібно у кінці жовтня, на початку листопада місяця. Якщо замочити насіння, огірки зійдуть через три дні, якщо ні тоді через 6.

Як посадити:

 • На дно горщика викладіть тонкий шар керамзиту.
 • Після насипте землю.
 • Зволожте землю та почекайте, поки вода всмокчеться.
 • Посадіть насіння на глибину 2 см. зверху присипте не великим шаром землі. Відстань між насінинами повинна становити 15 см. коли насіння проросте, видаліть слабкі сходи.
 • Накрийте горщики плівкою, щоб утворився парниковий ефект. Поставте їх у теплому місці. Температура для пророщування повинна становити +25 градусів.
 • Після того, як насіння проросте, плівку приберіть та поставте горщики на підвіконня. Сприятлива температура для зростання повинна становити від 18 до 25 градусів тепла.
Правила догляду:

  1. Світло повинно бути в огірків протягом 13-15 годин на добу. Розташуйте світлодіодні лампи на висоті 40 см. від кущів. По боках розташуйте фольгу, щоб світло повністю освітлювало огірки. Якщо на підвіконні протяги, їх потрібно прибрати.
  2. Поливайте огірки зранку, теплою водою. Також, не забувайте про обприскування листя.
  3. Підживлення. Через 14 днів після сходів, підживіть огірки мінеральними добривами — сечовиною, аміачною селітрою. Також, не забувайте про органіку – курячий послід (розведений з водою у співвідношенні 1 до 15)та коров’як (розведений з водою у співвідношенні 1 до 10). Наступне підживлення проводиться під час цвітіння квітів. Потрібно застосувати мінеральні добрива – Агрікола або Фертика. Можна на 1000 мл. води додати 100 грамів дерев’яної золи та полити огірки. Коли почнуть стигнути огірки підгодуйте їх фосфорно – калієвими добривами – 15 грамів сірчанокислого калію та 20 грамів суперфосфату. 1. Формування батогів. Пагони у кімнатних огірків потрібно у міру зростання прив’язати до шпалер. Коли огірок стане дуже високим та йому нікуди більше рости, верхівку потрібно зрізати. Вуса також, потрібно прибирати. Знизу слідкуйте, щоб не було багато листя, ґрунт повинен отримувати кисень. Прибирайте 5 нижніх листів, пагони та квіти, які ростуть на тому місці.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!