Висадження троянд в осінній період. Як правильно це робити, всі переваги та недоліки

Розповімо вам про всі тонкощі висадження троянд в осінній період. Якщо ви вирішили висадити у себе на клумбі цю красуню, ви повинні знати, як правильно за нею доглядати.

Потрібно врахувати всі плюси та мінуси осінньої посадки.

Переваги:

 • Коріння краще приживеться.
 • Кращий розвиток кореневої системи.
 • Не треба постійно поливати кущі, бо йдуть дощі.
 • У землі міститься більше корисних речовин.
 • Можна обрати саджанці та подивитись, які квіти будуть у вас рости.

Недоліки:

 • Кущ не встигне викорінитись та загине.
 • Кущі можуть не зацвісти.
 • На зиму кущі потрібно накривати.

Правила посадки:

 1. Оберіть світле місце зі слабо кислим ґрунтом.
 2. Садіть кущі у піднятті під кутом, щоб взимку їх не загубили низькі температури, а весною — не заподіяли шкоди талі води.
 3. Обирайте якісних продавців. Саджанці беріть з міцним корінням та мати не менше 3 пагонів.
 4. Висаджуйте саджанці за місяць до настання морозів.
Коли варто садити кущі?

Зазвичай це відбувається у вересні – жовтні. Але варто прислухатись до кліматичних умов. Варто не проґавити та висадити вчасно саджанці. Рання та пізня посадка відіграє важливу роль – кущі можуть почати активно рости – при ранній посадці та загинути через настання зими, або вони не встигнуть викорінитись та теж загинуть. Оптимальна температура для посадки троянд +12 — +16 градусів – денна температура, +6 градусів – нічна температура.

До вашої уваги повинні бути представлені два види саджанців – вирощені із живців та щеплені на підщепу. У куща має бути мінімум три пагони, гілки повинні бути міцними та мати блискуче листя. За добу до висадки, саджанець потрібно замочити у воду, вкоротити стебло, а зрізи обробити бордоською рідиною або мідним купоросом.

Землю обирайте м’яку та родючу. Троянди не люблять протягів та занадто зволоженої землі. Не садіть кущі поруч з високими деревами. За три тижні підживіть землю калієво – магнієвими добривами та суперфосфатом. Можна підживити ґрунт перегноєм або компостом.Якщо осінь волога, поливати кущі не потрібно. Якщо стоїть суха погода – проводьте зволоження раз на тиждень. Ґрунт повинен бути зволоженим на 0,5 м.

Бажаємо успіхів у вирощуванні троянд!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!