Вселенська поминальна субота — 2024. Що треба нести до храму цього дня

В православ’ї заведено шанувати пам’ять померлих батьків в спеціальні дні, вони мають назву поминальні батьківські суботи.

В цьому році вона буде 9 березня. Таких субот припадає дві на рік це — Мясопустна і Троїцька.

Святкування масляної.

Давнім звичаєм вважалося в цю суботу господиням випікати млинці, перший млинець з яких клали біля ікон, а другий на підвіконня. Всі останні збирали та несли на кладовище. Пригощали ними дітей та малозабезпечених. Вдома ввечері сідали за поминальну вечерю, кількість страв має бути непарною.

Батьківські суботи у піст.

У церквах правлять літургії на другий, третій та четвертий тиждень посту. Читають молитви за померлих. Цього дня ви теж помоліться, поставте свічку за упокій, замовте сорокоуст. Бажано прийти і бути в момент Літургії. Після Літургій заведено ходити на кладовище та шанувати пам’ять померлих.

Мясопустна субота.

Така субота має назву бо вона остання перед Великим постом, останній тиждень коли можна вживати м’ясо. В цю суботу моляться за тих, які померли на чужині, ті, які не встигли приїхати на рідну землю.

Заборони поминальної суботи.

В п’ятницю перед цією суботою в церквах правиться велика панахида. А в суботу служать Божественну літургію. Цього дня моляться за упокоєння душ близьких та рідних. Не бажано сіяти смуток цього дня. Поминання – це не сумування. Згадуйте своїх близьких, бо їхня душа знаходиться в невідомому світі. Своїми стражданнями ви навпаки мучите душу близьких.  Цього дня можна працювати й прибирати, тільки після відвідування церкви та кладовища.

Якщо ви не змогли прийти до церкви чи кладовища, то можна помолитися вдома.

Що треба нести до храму цього дня:

До церкви заведено нести пісні продукти, кагор для проведення літургії, який освячують, а потім пригощають тих, хто бажає. Забороняється приносити міцні алкогольні напої.

Що їдять цього дня:

Головною стравою цього дня є кутя. Готували страву з пшениці та додавали натуральний мед, родзинки й горіхи. Але в наш час мало людей, які дотримуються цього старовинного звичаю.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!