Яблучний Спас — 19 серпня. Що потрібно зробити в цей день кожному християнину

19 серпня, у християнстві відзначають Преображення Господнє. У народі свято має назву — Яблучний Спас.

Саме Всевишній преобразився Петром, Іоаном та Яковом перед своїми учнями, щоб розповісти їм про духовну справу, яка настає перед стражданнями.

Події відбувались на горі Фавор. У цю мить обличчя Господа стало сяяти немов сонце, а одежа на ньому стала білосніжною. Учні почули голос пророків Мойсея та Іллі, які сказали, що це їхній син та Його потрібно слухати.

У цей день у церкві прославляють з’єднання Божества та людей в одній особі – Ісуса Христа. Ісус прагнув захистити своїх учнів від поневірянь та навчити боротися з усіма перешкодами, які будуть виникати у них впродовж усього життя.

Це одне з найбільших православних свят. За традиціями люди відвідують церкви та освячують яблука, сливи, груші та всі плоди, які дала нам матінка земля. Цей день особливий для тих жінок, які втратили своїх дітей та матерів. Їм заборонялось їсти яблука до Спаса.

Під час Яблучного Спасу – пасічники за традицією освячують вулики та пригощають родичів та близьких зібраним медом. Не слід забувати про пригощання бідних та знедолених.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!