Як часто потрібно міняти постільну білизну. Більшість господинь не знають про це

Постільна білизна дуже швидко забруднюється частинками шкіри, потом та слиною. У таких умовах люблять мешкати пилові кліщі та бактерії. Тому варто слідкувати, щоб постільна білизна була чистою, щоб потім не захворіти на різноманітні хвороби.

Людина виділяє піт, з неї сиплються клітини шкіри, тому потрібно часто міняти постіль. Якщо у людини підвищення потовиділення, постіль стає вологою, а це ідеальні умови для розвитку мікроорганізмів. Якщо ви на ніч не змиваєте косметику, залишки її на білизні може спровокувати появи висипу та запалення на шкірі — паховий дерматомікоз, отрубовидний лишай або золотистий стафілокок. Також, у ліжку можуть з’явитися пилові кліщі, які харчуються клітинами шкіри. Вони можуть залишати сліди на тілі людини — подряпини. А ще вони можуть викликати проблеми з диханням.

Як часто потрібно змінювати постільну білизну дорослим?

Весною білизну потрібно змінювати раз на п’ять днів, бо настає час цвітіння рослин й повітря насичується квітковим пилком. Особливо частіше потрібно міняти білизну, якщо у людини є алергія на цвітіння.

Влітку це потрібно робити раз на тиждень. Восени та зимою це роблять раз на два тижні, бо бактерії у холоді розмножуються повільніше.

Частіше потрібно змінювати постільну білизну, якщо на ній сплять домашні тварини, ви її не застеляєте після сну, ви їсте у ліжку, у вас сильне потовиділення та жирна шкіра, у вас алергія, екзема, контактний дерматит, ви рідко робите прибирання або у вас часто бувають гості.

Дітям постільну білизну потрібно змінювати раз на тиждень та обирати вироби з натурального матеріалу.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!