Як грамотно обрізати троянду відразу після цвітіння, щоб гарно розвивалася

Влітку виникає питання, як варто правильно обрізати троянду, щоб наступного року можна було милуватися її незвичайною красою. Пропонуємо дізнатися, які маніпуляції слід провести з рослиною, щоб не нашкодити їй.

Правила обрізки:

Після цвітіння одразу слід обрізати троянду. Ця маніпуляція потрібна всім видам троянд, а особливо тим, які цвітуть кілька разів за літо. Після того, як квітка доцвіте, вона починає готуватися до періоду дозрівання насінного матеріалу. Вам насіння не потрібно, тому суцвіття варто обрізати, щоб квітку даремно не виснажувати.

Видалити лише суцвіття не достатньо, бо якщо квітка готуватиметься до повторного цвітіння, вона почне формувати бруньку з останнього листа. Такі квітки виростуть маленькими та кволими. Для розв’язання цієї проблеми, варто обрізати гілки нижче. Залишіть лише 3 повноцінних листочки, які складаються з 5 у нижній частині, а інше все потрібно відрізати. Ці обрізані гілки можна використати, як живці для розмноження.

Не варто боятися коротко обрізати квітку, у наступне цвітіння троянда буде рости ще пишнішою. Не забувайте про санітарну обрізку – прибрати зламані, хворі та засохлі гілки. Троянда позитивно відгукується на літню обрізку, тому боятися це робити не варто.

Не варто забувати про розпушування, яке слід проводити, якщо літо було дощовим. Якщо земля дуже волога, вона покривається кіркою та не дає гарно проходити кисню, що гальмує ріст квітки. Розпушивши землю ваша квітка подякує вам та дасть пишне цвітіння.

Після розпушення квітку варто підживити, бо на цвітіння вона витратила багато сил. Потрібно підживлення робити по листу та під корінь, чергувати їх. Позакореневе підживлення проведіть за допомогою золи, яка містить багато кальцію, фосфору та калію. У літрі окропу слід розчинити пару склянок золи. Після долити ще відро води та провести обприскування куща.Ще троянда потребує азоту, який прискорить ріст куща. У відрі води слід розчинити столову ложку сечовини. За бажанням можна використати готове комплексне добриво.

Завдяки цим порадам по правильній обрізці ви зможете виростити гарний, пишний та ароматний кущ з безліччю квітами.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!