Як краще зберігати часник та цибулю, щоб довго лежали і не псувались

Розповімо вам кілька секретів, як продовжити зберігання цибулі та часнику.

Починають прибирати цибулю та часник тоді, коли більша частина стебла пожовкла. Існує думка, що зберігання покращує висаджена поруч чорна редька. Вона виділяє фітонциди, які допомагають при боротьбі з гниллю.

Зібраний врожай треба гарно просушити. Сушіть цибулю та часник на сонці, не забуваючи перевертати їх. Оптимальна температура повинна бути +35 градусів, на кінцевих стадіях висушування — +45. Сушіть наприкінці, приблизно 10 годин. Це знищить збудників шийкової гнилі. Обріжте бадилля, залишіть сухі кінчики розміром 5 см. Після знову просушіть овочі, залишок повинен повністю бути сухим.

Перед зберіганням, огляньте цибулю та переберіть. На ній не повинно бути ушкоджень, така цибуля лежати не буде.

Часник повинен бути цілим. Зберігайте його у ящиках. Часник так само просушують, обрізають бадилля, коріння обпалюють на вогнищі. Через таку процедуру, часник буде зберігатися до червня місяця.



Способи зберігання часнику:

  1. Занурюють сітки з часником у розігрітий парафін. Після кладуть його у мішечки з тканини та підвішують у сухому приміщенні для зберігання.
  2. Помістіть голівки у скляну банку, протрусіть борошном кожний шар. Зверху повинен бути шар борошна – 2 см.
  3. Якщо часник почав проростати, необхідно його почистити, нарізати та скласти у скляні банки. Банки відправте у морозильну камеру.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!