Як навчити свою дитину самостійності. Дієві поради для батьків, які варто взяти на замітку

Кожний з батьків дуже бажає, щоб їхня дитина гарно поводила себе у суспільстві. Виховувати дітей у наш час дуже важко й потрібно надати багато зусиль для цього.

Ви повинні навчити дитину елементарним звичкам. Якщо дотримуватись цих порад, вони вам дуже допоможуть у цьому питанні. Ваша дитина буде вам дуже вдячна за це.

  • Дитина повинна знати де вона знаходиться. Потрібно навчити дитину розбиратися у мапах, навчити орієнтуватись у місті де вона живе та пояснити принцип роботи GPS навігатора.
  • Ви повинні наполягати на тому, щоб ваша дитина шукала собі роботу. Кожна дитина повинна розуміти звідки беруться гроші та як їх заробити. Запропонуйте вашому чаду знайти роботу, яка не буде заважати основним справам. Це можуть бути літні підробітки, які надалі допоможуть встановити для дитини уявлення, що її чекає попереду. Тоді, дитина почне цінувати свою працю.
  • Навчіть дитину контролювати свої емоції. Батьки повинні пояснити, що свій емоційний стан можна передавати не психічними розладами, а спрямувати все у мистецтво, малюнки, музику, роботу або щось інше. Діти повинні вести контроль над собою, тоді вони стають впевненіші у собі.
  • У кожної дитини повинна бути ціль у житті. У підлітковому віці їхні цілі можуть бути нездійсненними. Батьки повинні виховати своє чадо так, щоб воно точно знало, чого хоче у майбутньому. Дитину постійно потрібно мотивувати чимось, щоб досягнути бажаної цілі.
  • Пояснення правил поведінки у незрозумілих ситуаціях. Діти швидко стають дорослими. Ви повинні пояснити дитині, що потрібно робити якщо олія почала палати у пательні або забилась раковина. Кожний підліток повинен знати, що потрібно робити. У дорослому віці, ваша дитина подякує вам за ці уроки.
  • Навчити дитину розуміти, що якщо вона щось зламає, то вона й буде це лагодити. Дорослі не повинні постійно розв’язувати всі проблеми за своїх нащадків. Вони дуже швидко до цього звикають. Дитина повинна розуміти, що потрібно робити, якщо у неї не виходить. Ви повинні дати їй лише цінну пораду, а не йти та робити все за неї.
  • Гроші під забороною. Не потрібно давати дитині гроші по першому її наказу. Ви повинні пояснити, що дитина вже доросла й може сама відкладати свої заощадження на свої потреби.
  • Дитина повинна допомагати по дому. Кожна дитина, коли виросте зустрінеться зі своїми обов’язками. Тому, краще навчитися цього у своїх батьків.
  • Піклування про людей, які оточують. Ви повинні розповісти дитині, що таке турбота та піклування. Також, пояснити, що таке егоїзм. Запропонуйте дитині побути волонтером один день, тоді вона все чітко зрозуміє.
  • Довіра самому собі. Дитина це особистість, вона повинна мати свою думку та бути незалежною. Ви повинні навчити її вірити у себе та правильно приймати важливі рішення. Не забувайте про помилки, але у кого їх не було?Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!