Як не можна обрізати троянди, щоб не втратити їх. Ніколи не робіть так

Люди часто звертають увагу на гарні, доглянуті кущі троянд. Робити обрізку та формувати кущ потрібно правильно, але деякі садівники роблять помилки при цьому.

Обрізку потрібно провести після цвітіння. Пропонуємо дізнатися, як це потрібно правильно робити.

Деякі садівники відрізають лише насіннєвий верх, тому й роблять помилку та шкодять троянді. Після такої обрізки, квітка буде витрачати всі свої сили на підтримання стебла й сподіватися на гарне подальше цвітіння не варто.

Обрізку пагонів слід провести до першого справжнього листка. На справжньому листі повинно бути 5 – 7 маленьких листочків, все залежить від сорту троянди. Всі лиси, які мають по три листочки слід обрізати разом зі стеблом.

Варто не забути прибрати бруньки, які направлені назовні куща. Таку маніпуляцію часто застосовують для гібридного сорту троянд.  Обрізка може припасти на другий лист.

Якщо на ваших пагонах троянди з’явилися молоді пагони у деяких місцях, слід не шкодувати та надати перевагу нижньому пагону. Така обрізка дозволить тримати міцне стебло та пишне цвітіння, бо квітка віддасть всі свої сили на пагін, який ви залишили. А ще слід пам’ятати, що деякі пагони можуть бути сліпими.

Якщо у вас кущові троянди, толі варто завжди обрізати відцвілі бутони, тоді кущі матимуть охайний вигляд.

Фінальна обрізка має свої правила.

Слід врахувати, що у деяких сортів справжнє листя починається після бутонів. У такому випадку слід дотримуватися правила 1 пагона, який дивиться назовні.

Такі поради допоможуть правильно доглядати за кущами троянд й вони віддячать вам своїм пишним цвітінням та охайним виглядом.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!