Як потрібно доглядати за півоніями після їх цвітіння. Дієві поради господиням на замітку

Для того, щоб наступного року півонії радували вас своєю красою, одразу після цвітіння потрібно зробити декілька маніпуляцій. Після завершення цвітіння на стеблах починають формуватись бруньки на наступний рік.

З цих бруньок потім виростуть молоді пагони.

Як потрібно доглядати за півоніями після їх цвітіння?

  1. Приберіть з землі пелюстки, вони можуть бути розносниками хвороб.
  2. Для подальшого формування бруньок, потрібно гарно поливати півонії. Не забувайте про зрошення у спекотну погоду. Згодом до осені полив зменшують.
  3. Вчасно розпушуйте землю. Ви не тільки таким способом відкриєте доступ повітрю, але й приберете бур’яни. Можна розкласти мульчу з тирси або перегною під кущем.
  4. Кущі підживлюють навесні, під час розвитку та у період квітнення. Вперше підживіть півонії після квітнення. Використовують для цього коров’як. Зробіть поглиблення навколо куща та вилийте туди розчинений коров’як з водою у співвідношенні 1 до 10. Добриво сформує пагони та бруньки, розвине кореневу систему. Вдруге у серпні. Підживіть кущі фосфорно – калійними добривами. На 1 кущ потрібно 40 грамів добрива. Його вносять у поглиблення навколо куща, а потім поливають та присипають землею. Не забудьте хоча б раз обприскати кущі мікроелементами – «Агрікола», на 1000 мл. води використовуйте 5 мл. добрива.
  5. Після того, як півонії доцвітуть, потрібно обрізати голі суцвіття. Обрізають півонії перед настанням морозів, коли гілки почнуть прилягати до землі. Залишають пеньки розміром 3 см. деревоподібні півонії не обрізають взагалі. Весною потрібно провести санітарну обробку, прибрати пошкоджені та сухі гілки. Після потрібно зробити формувальну обрізку.
  6. Що робити з півоніями восени? Пересадіть кущі, яким вже 5 років. Навколо кущів перед зимою розкладіть мульчу – перегній або торф.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!