Для того, щоб наступного року півонії радували вас своєю красою, одразу після цвітіння потрібно зробити декілька маніпуляцій. Після завершення цвітіння на стеблах починають формуватись бруньки на наступний рік.
З цих бруньок потім виростуть молоді пагони.
Як потрібно доглядати за півоніями після їх цвітіння?
- Приберіть з землі пелюстки, вони можуть бути розносниками хвороб.
- Для подальшого формування бруньок, потрібно гарно поливати півонії. Не забувайте про зрошення у спекотну погоду. Згодом до осені полив зменшують.
- Вчасно розпушуйте землю. Ви не тільки таким способом відкриєте доступ повітрю, але й приберете бур’яни. Можна розкласти мульчу з тирси або перегною під кущем.
- Кущі підживлюють навесні, під час розвитку та у період квітнення. Вперше підживіть півонії після квітнення. Використовують для цього коров’як. Зробіть поглиблення навколо куща та вилийте туди розчинений коров’як з водою у співвідношенні 1 до 10. Добриво сформує пагони та бруньки, розвине кореневу систему. Вдруге у серпні. Підживіть кущі фосфорно – калійними добривами. На 1 кущ потрібно 40 грамів добрива. Його вносять у поглиблення навколо куща, а потім поливають та присипають землею. Не забудьте хоча б раз обприскати кущі мікроелементами – «Агрікола», на 1000 мл. води використовуйте 5 мл. добрива.
- Після того, як півонії доцвітуть, потрібно обрізати голі суцвіття. Обрізають півонії перед настанням морозів, коли гілки почнуть прилягати до землі. Залишають пеньки розміром 3 см. деревоподібні півонії не обрізають взагалі. Весною потрібно провести санітарну обробку, прибрати пошкоджені та сухі гілки. Після потрібно зробити формувальну обрізку.
- Що робити з півоніями восени? Пересадіть кущі, яким вже 5 років. Навколо кущів перед зимою розкладіть мульчу – перегній або торф.
Бажаємо успіхів!