Як потрібно правильно доглядати за трояндами восени, та що зробити, щоб вони добре перезимували

Розповімо, як потрібно правильно доглядати за трояндами восени. Також, ви будете знати, що зробити, щоб кущі перезимували та не загинули.

Починати вкривати троянди потрібно лише тоді, коли припиняться осінні зливи та почнуться заморозки. Підготовку укриття потрібно починати заздалегідь.

Робота з гілками. Перед настанням морозів, гілки троянд потрібно пригинати. Робити це краще у середині місяця вересня. Зігніть гілки та зафіксуйте їх мотузкою біля куща.

Пагони, які ще не дозріли, обрізати не можна. Це може спровокувати початок утворення молодих пагонів. Після обрізання, обробіть місце зрізу зеленкою, а товсті стовбури – садовим варом.

Листя з кущів потрібно прибрати, бо на них можуть міститись різні збудники хвороб.Підгорніть кущі такою сумішшю – суха земля, компост, пісок та торф. Робити це потрібно у гарну, сонячну погоду з легким морозом.

Можна підгорнути кущ опалим листям з дуба. Зверху покладіть поліетилен.

Перед тим, як починати укладати гілки плетистих троянд, потрібно впевнитись, що земля під кущем суха. Спочатку покладіть під кущ шар пінопласту або пластмасових пляшок, а зверху покладіть гілки.Не можна укривати троянди поліетиленом, рубіроїдом та металевими відрами. Вони лише будуть притягувати холод. Можна зробити укриття з такого матеріалу, як лутрасил, він буде зберігати тепло та не пошкодить кущі. Можна підсипати сніг на кущі, але тільки той, що знаходиться поруч з кущем.

Відкривати укриття весною потрібно поступово. Троянда може дуже швидко почати випускати бруньки. На початкових етапах потрібно трохи притіняти рослину.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!