Categories: Поради

Як прати тканинні жалюзі, щоб не пошкодити їх, і щоб вони знову були як нові.

Видів жалюзі є багато, але вертикальні відрізняються простотою у використанні та практичністю. Ламелі з’єднані між собою щільними нитками, тому при чищенні треба врахувати всі нюанси, щоб не пошкодити тканинні жалюзі.

Якщо ви вирішили освіжити свої жалюзі, слід їх зняти, деталі зібрати, щоб не загубилися. Цупку тканину не можна прати в машинці. Найкраще підходить ручне прання: у ванну налити теплу воду, додати пральний порошок чи миючий засіб (для кольорових жалюзі беріть відповідний порошок, а білу тканину можна випрати з відбілювачем). Ламелі спочатку замочити на годину, а потім приступати до відчищування забруднень за допомогою щітки чи просто руками, при потребі можна трішки додати миючого засобу. Після завершення прання воду злити та прополоскати в чистій воді. Ввімкнути проточну воду та ретельно пройтися по кожній ламелі. Жалюзі тепер можна повісити, зібравши всі елементи (стікатиме вода на підвіконня, тому слід підкласти рушнички).

Якщо ж ви, все-таки, вирішили випрати тканинні елементи жалюзі в машинці, то детально прочитайте рекомендації щодо чищення. Але не ризикуйте, якщо жалюзі виготовлені з делікатної тканини. Найкращий варіант в такому випадку – хімчистка.

Отже, як випрати в пральній машині тканинні жалюзі: беремо порошок для делікатних тканин, температура прання – не більше 35 градусів, обираємо делікатний режим. За один раз брати 5-10 штук: загорнути ламелі в рулон, помістити в мішок для прання чи загорнути в просту тканину і зав’язати. Якщо миючий засіб добре не виполоскався, тоді вручну прополоскати під проточною водою. Жалюзі після прання зібрати і повісити на карниз. Зломи та нерівності можна розпрасувати, але при низькій температурі та через просту тканину.



Найбільш вимогливими до чищення є жалюзі з бавовни та жаккарду. Машинне прання для таких ламелей протипоказане, а ручне – дуже трудомістке. Кожен тканинний елемент слід згорнути і помістити в мішок. У теплу воду додати порошок для прання делікатних тканин, занурити ламелі, залишити на 30 хвилин. Тепер всі елементи добре прополоскати. Ні в якому разі не прасувати. Зібрати та почепити, а щоб тканина не «сіла» — знизу щось причепити.

Доглядайте правильно за своїми речами – і вони довго радуватимуть своїм гарним виглядом.

Recent Posts

Детальний місячний календар городника на травень 2025 року

🌱 Що садити у травні 2025 за місячним календаремДізнайтеся, які дні у травні найкращі для…

2 дня ago

Щоб вишня не розповзалася по городу. Є два простих способи, як зупинити її розповсюдження

ишнева поросль атакує город? 🌱 Є два простих способи, як зупинити її назавжди! Вишня —…

3 дня ago

Чому в однієї бабусі — повні мішки картоплі, а в іншої — тільки “горох”? Вся справа в одній звичці!

Моя знайома бабуся Марія щороку садить по 3 сотки картоплі.А збирає — наче посадила десять!Всі…

4 дня ago

Попелиця ніколи не зачепить ваші троянди: що потрібно зробити на клумбі в травні

Як позбутися попелиці на трояндах: прості та безкоштовні методи Попелиця висмоктує сік із троянд, послаблює…

4 дня ago

Пральний порошок чи капсули: що ж обрати? Поради для господинь

Сучасний ринок побутової хімії рясніє різноманітними засобами для прання. Серед них два лідери – пральний…

5 дней ago

Перша підгодівля моркви: щоб отримати великі та солодкі коренеплоди. Не пропустіть цей момент

Як підгодувати моркву навесні, щоб вона була великою, солодкою і без тріщин Морква — культура…

6 дней ago