Categories: Поради

Як прати тканинні жалюзі, щоб не пошкодити їх, і щоб вони знову були як нові.

Видів жалюзі є багато, але вертикальні відрізняються простотою у використанні та практичністю. Ламелі з’єднані між собою щільними нитками, тому при чищенні треба врахувати всі нюанси, щоб не пошкодити тканинні жалюзі.

Якщо ви вирішили освіжити свої жалюзі, слід їх зняти, деталі зібрати, щоб не загубилися. Цупку тканину не можна прати в машинці. Найкраще підходить ручне прання: у ванну налити теплу воду, додати пральний порошок чи миючий засіб (для кольорових жалюзі беріть відповідний порошок, а білу тканину можна випрати з відбілювачем). Ламелі спочатку замочити на годину, а потім приступати до відчищування забруднень за допомогою щітки чи просто руками, при потребі можна трішки додати миючого засобу. Після завершення прання воду злити та прополоскати в чистій воді. Ввімкнути проточну воду та ретельно пройтися по кожній ламелі. Жалюзі тепер можна повісити, зібравши всі елементи (стікатиме вода на підвіконня, тому слід підкласти рушнички).

Якщо ж ви, все-таки, вирішили випрати тканинні елементи жалюзі в машинці, то детально прочитайте рекомендації щодо чищення. Але не ризикуйте, якщо жалюзі виготовлені з делікатної тканини. Найкращий варіант в такому випадку – хімчистка.

Отже, як випрати в пральній машині тканинні жалюзі: беремо порошок для делікатних тканин, температура прання – не більше 35 градусів, обираємо делікатний режим. За один раз брати 5-10 штук: загорнути ламелі в рулон, помістити в мішок для прання чи загорнути в просту тканину і зав’язати. Якщо миючий засіб добре не виполоскався, тоді вручну прополоскати під проточною водою. Жалюзі після прання зібрати і повісити на карниз. Зломи та нерівності можна розпрасувати, але при низькій температурі та через просту тканину.



Найбільш вимогливими до чищення є жалюзі з бавовни та жаккарду. Машинне прання для таких ламелей протипоказане, а ручне – дуже трудомістке. Кожен тканинний елемент слід згорнути і помістити в мішок. У теплу воду додати порошок для прання делікатних тканин, занурити ламелі, залишити на 30 хвилин. Тепер всі елементи добре прополоскати. Ні в якому разі не прасувати. Зібрати та почепити, а щоб тканина не «сіла» — знизу щось причепити.

Доглядайте правильно за своїми речами – і вони довго радуватимуть своїм гарним виглядом.

Recent Posts

Як врятувати троянди від попелиці: прості та дієві методи

Троянди – це вишукана окраса будь-якого саду, яка чарує своїми пишними квітами. Проте, на жаль,…

4 часа ago

Як правильно використовувати тирсу на городі, та яку саме користь вона приносить

Тирса – це доступний і екологічно чистий матеріал, який може стати цінним помічником садівника. Її…

4 часа ago

Стара картопля буде смачніша за молоду. Що слід додати під час приготування

Стара картопля часто має неприємний смак і жорстку текстуру. Але не поспішайте викидати її! За…

1 день ago

Захистіть свій урожай від слимаків: проста пастка, яка гарно працює

Слимаки та равлики — одвічні вороги садівників та городників. Ці шкідники можуть завдати серйозної шкоди,…

1 день ago

Що значить, коли пташка залетіла до будинку, та на що звернути увагу господарю

З давніх часів люди вірили, що ластівка — це пташка, яка приносить щастя. Її поява…

2 дня ago

Яке добриво кинути в ямку під час посадки розсади перцю, щоб гарно ріс

Багато дачників знають, що після висадки розсади її необхідно підгодовувати протягом усього сезону. Цей процес…

2 дня ago