Як правильно доглядати за малиною, щоб вона приносила гарний врожай

Розповімо, як правильно доглядати та вирощувати малину, щоб отримати гарний та багатий врожай.

Захист землі від пересихання. Для цього використовують солому, компост, перегній. Завдяки мульчуванню регулюється полив, розпушування. Захищає рослину від бур’яну. Ви економите свої сили та кошти на полив, прополювання та розрихлення ґрунту. Волога досить довго утримується в землі, тому малина буде тільки вдячна вам.

Садити малину необхідно на відстані 1,5 м, обирайте штамбований сорт малини. Збирати ягоди необхідно через день.

Правила поливу. Поливати необхідно всю землю на ділянці. Полив зазвичай нам замінює дощ, але якщо досить спекотна погода – поливайте кущі у вечірній час. Використовуйте багато води для поливу, щоб якомога нижче просочилась вода через ґрунт.

Як обрізати кущі? Якщо малина приносила плоди влітку, то на зиму її обрізають та роблять розміром – 1 м. Малинові дерева не потребують обрізання. Ремонтантну малину після плодоношення обрізають дуже коротко, на рівень землі. Гілки після необхідно спалити. Для профілактики від захворювань та шкідників використайте для обробки хімічні засоби двічі.Захист від шкідників. Злісним шкідником малини є стеблова галиця або малиновий комарик. Цей шкідник може знищити весь врожай. Личинки відкладає у стеблі, які харчуються внутрішньою частиною стебла. На стеблі утворюється потовщення, а потім гілка ламається. Необхідно оглядати гілки кожен рік, вражені обрізати на 2 см вгору та вниз, ці частки необхідно спалити.

Підгодівля. Раз на рік додайте в землю перегній – 15 кг на м2. Можна використати селітру, якщо немає органічних добрив. Після, наступну підгодівлю використовують нітроамофоску – 40 грамів на м2. Насипати добрива необхідно на мокру землю.

Бажаємо успіхів у вирощуванні малини.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!