Categories: Поради

Як правильно доглядати за полуницею після збору врожаю. Щоб гарно вродила наступного року

Розповімо вам, як правильно доглядати за полуницею, щоб отримати гарний врожай. Доглядати за цією ягодою потрібно постійно.

Як доглядати за ягодою у липні місяці.

Необхідно спочатку обрізати вуса, листя, яке засохло. Після прополоти грядки, підживити та підгорнути кущі. Саме у липні починає рости нове листя, формуються ріжки, зростають молоді вуса разом із бічними розетками.

Це час, коли йде закладання нових бруньок. Не можна виривати вуса та листя, потрібно лише обрізати – це може призвести до хвороби кущів. Якщо ви помітили, що листя скручується та нагадує гармонь – необхідно провести обробку проти суничного кліща. Якщо у центрі куща, листя жовтого кольору, а ніжка маленька та товста – це свідчить про ураження нематодом. Кущ треба викопати та обробити окропом.

З грядки приберіть стару мульчу, а землю розпушіть, підживіть та гарно пролийте. Розпушуйте землю між рядами на глибину 10 см, а поруч кущів на 5 см. Корінь куща повинен знаходитись під землею.

Підживіть полуницю мінеральними добривами та додайте трохи мікроелементів. Використовуйте 30 грамів добрива на м2. Використовують спеціальне добрива для садової полуниці. Не можна додавати хлористий кальцій – він сповільнює ріст та пригнічує плодоношення.

Можна додати гній, якому більше року. Використовують курячий послід – розводять із водою у співвідношенні 1 до 15. Вносять добрива під корінь та обережно.

Якщо земля суха, необхідно її зволожити. Поливати грядки треба раз на 7 днів. Використовують 10 л на м2.

Після замульчуйте грядки.

Як доглядати за ягодою у серпні місяці.

Необхідно зайнятися обрізанням листя, пересадити вуса та підготувати полуницю до зими. Обрізку листя починають з ранніх сортів, щоб уникнути захворювань та поширень хвороби. Вуса обрізають на відстані 10 см від основи. Вуса, які мають нові розетки пересаджують на інші місця. Цю процедуру проводять раз на три роки. Щоб кущі не вразила борошниста роса, грибок та шкідники, бажано проводити профілактичне обприскування.

Щоб полуниця гарно перезимувала, її бажано підживити добривами, які містять азот – сечовина. Також, можна використати комплексні мінеральні або органічні добрива – кісткове борошно, торф, перегній. Кожні добрива вносять по одному, разом сполучати їх не треба. У мінеральних добривах повинно бути – 1 частка азоту, 2 – фосфору та 4 – калію. Після цього грядки треба замульчувати. Оберіть для цього суху погоду та накрийте полуницю – соломою, хвоєю, бадиллям від картоплі. Товщина укриття повинна становити 7 см. Можна накрити грядки агроволокном.

Як правильно доглядати за ремонтантною полуницею.

Не забувайте проріджувати квітконоси, це допоможе збільшити врожайність. Після того, як полуниця дала врожай, необхідно прибрати листя червоного кольору та ті, які хворі. Залишайте вуса першого порядку залишіть та накрийте стаканчиками, щоб вони пустили коріння. Потім після збору врожаю їх можна спокійно пересаджувати.

Поливати такі сорти бажано частіше, бажано використовувати теплу воду. Також, не забувайте підгодовувати кущі – калієм та азотом. Робити це треба досить часто. Якщо збираєтесь садити нові кущі – підживіть землю фосфором.  Перед зимою – зріжте все листя та квітконоси. Потім, накрийте грядки агроволокном. Живе такий сорт полуниці не більше 2 років, тому не забувайте замінювати кущі.

Щоб посадити нові кущі полуниці обирайте серпень та липень місяць. Цей сорт полуниці може рости у тунелях, колонах та на шпалерах. Якщо полуниця зростає на шпалерах, то з боків треба садити кукурудзу, яка буде захищати полуницю від замерзання. Полуниця, що росте у тунелях – дає ягоди до першого заморозку. Осінню, на період бабиного літа, можна накривати ягоди лише з однієї сторони.

Правильний догляд допоможе виростити гарний врожай полуниці! Бажаємо успіхів!

Recent Posts

Догляд за тюльпанами після цвітіння: що важливо зробити, щоб добре збереглися

Тюльпани — справжні герої весни, що дарують нам яскраві барви та неповторну красу. Проте, відцвівши,…

8 часов ago

Коли садити гарбузи, та як правильно це робити, щоб виріс великий та мав багато насіння

Гарбуз – це смачний та корисний овоч, який може вирости на будь-якій ділянці. Проте, для…

8 часов ago

Сіємо буряк вчасно і правильно, щоб отримати гарний врожай. Поради для городників

Буряк – це не лише смачний, але й надзвичайно корисний овоч, який не потребує багато…

8 часов ago

Просто та дуже смачно: у такому маринаді можна готувати і скумбрію, і оселедець

Скумбрія дуже смачний продукт. Її можна запікати, коптити, маринувати та варити з неї суп. Щоб…

1 день ago

Посійте моркву цим способом, і не треба буде проріджувати її

Багато садівників знають, що посадка моркви навесні — це важливий етап у вирощуванні цього овоча.…

1 день ago

Мити вікна цим засобом просто та швидко. І не треба дорогої хімії

Всі ми відкладаємо миття вікон, адже це не найприємніше заняття. Часто шукаємо відмовки — погана…

1 день ago