Categories: Поради

Як правильно доглядати за помідорами в липні, щоб отримати щедрий врожай

Завдяки цим порадам, ви будете знати, як правильно доглядати за помідорами у липні місяці. Вже у липні помідори починають достигати. Для того, щоб помідори продовжували рости та давати врожай, необхідно не забувати поливати, підгодовувати, розпушувати землю, пасинкувати кущі та проводити заходи проти захворювань й шкідників.

Правила поливу.

Якщо погода спекотна, поливати помідори потрібно раз на 6 днів. Вносять 5 л води на 1 кущ. Вносити воду потрібно під корінь, щоб вода не потрапляла на листя.

Розрихлення землі.

Цю процедуру проводять наступного дня після поливу. За бажанням, під кущі можна покласти мульчу, щоб захистити землю від втрати вологи та утворення корки на землі.

Формування та пасинкування кущів.

Не забувайте прибирати пасинки не тільки знизу на кущах, а й ті, які формуються всередині. Кущ повинен складатися з одного стебла або розгалужуватися на 2 — 3 гілки. Якщо пропустити пасинкування, то кущ стане пишним, але врожаю дасть мало. Коли починають утворюватися плоди, нижнє листя стає жовтого кольору. Їх треба прибрати до перших кистей, на яких є плоди. У кінці місяця, необхідно прищепити головні пагони над останньою квітковою кистю. Над 4 та 5 кистю, треба залишити 2 листки. Стебло, також, прищипують, щоб квітки змогли дати плоди.



Підгодовування у липні.

Підгодовування у липні треба проводити два, а то й три рази через 2 тижні. Використовують фосфорно-калійні добрива. Коли помідори починають давати плоди, підгодуйте їх суперфосфатом, додавши золу або гумат калію. Розчиніть 2 столові ложки суперфосфату у 2 л гарячої води. Після додайте у 10 л води. Перемішайте та додайте 2 столові ложки гумату калію. Використовують три літри на 1 кущ. Також, можна насипати золу між кущами та розпушити землю. Якщо йде нестача калію, листя починає дивитися догори та складатися, на верхній частині зелених плодів починають з’являтися чорні плями, верхівка плодів гниє. Розчиніть на 10 л води – 2 столові ложки кальцієвої селітри. Кількість розчину розрахована на 1 м2.

Захворювання помідорів у липні.

Головним захворюванням є фітофтороз. Якщо, торік томати хворіли фітофторозом, то у цьому році потрібно проводити профілактичні заходи. Для цього, використовують розчин для обприскування – фітоспорин. За бажанням, можна приготувати настій з часнику. Розчиніть у 1 л води – 2 перекручені голівки часнику. Залишіть постояти 24 години, потім додайте 10 л води та проведіть обприскування. Також, цей настій допомагає боротися з попелицею та білокрилою.



Збирання врожаю.

Помідори необхідно зривати недозрілими. Якщо рано збирати бурі помідори, тоді пришвидшиться достигання зелених помідорів, які ще не дозріли.

Бажаємо успіхів!

Recent Posts

Детальний місячний календар городника на травень 2025 року

🌱 Що садити у травні 2025 за місячним календаремДізнайтеся, які дні у травні найкращі для…

2 дня ago

Щоб вишня не розповзалася по городу. Є два простих способи, як зупинити її розповсюдження

ишнева поросль атакує город? 🌱 Є два простих способи, як зупинити її назавжди! Вишня —…

3 дня ago

Чому в однієї бабусі — повні мішки картоплі, а в іншої — тільки “горох”? Вся справа в одній звичці!

Моя знайома бабуся Марія щороку садить по 3 сотки картоплі.А збирає — наче посадила десять!Всі…

4 дня ago

Попелиця ніколи не зачепить ваші троянди: що потрібно зробити на клумбі в травні

Як позбутися попелиці на трояндах: прості та безкоштовні методи Попелиця висмоктує сік із троянд, послаблює…

4 дня ago

Пральний порошок чи капсули: що ж обрати? Поради для господинь

Сучасний ринок побутової хімії рясніє різноманітними засобами для прання. Серед них два лідери – пральний…

5 дней ago

Перша підгодівля моркви: щоб отримати великі та солодкі коренеплоди. Не пропустіть цей момент

Як підгодувати моркву навесні, щоб вона була великою, солодкою і без тріщин Морква — культура…

6 дней ago