Розповімо вам, як правильно доглядати за виноградом у серпні, щоб отримати великий та солодкий врожай.
Скориставшись цими порадами, ви будете дуже задоволені, коли на вашому столі будуть стояти тарілки зі смачними дарами.
- Зволоження винограду. У перших числах серпня, виноград потрібно поливати так само, як у середині літа. З середини серпня, зволоження припиняють взагалі, бо починається сезон дощів й вологи вистачає кущам. Якщо земля суха, то поливайте виноград невеликою кількістю води, бажано у вечірній час. Такий полив притаманний молодим рослинам. Поливати землю навколо кущів потрібно до тих пір, поки ягоди не стануть м’якими та забарвленими у свій достиглий колір. Надмірне зволоження може призвести до розтріскування ягід, що призведе до захворювання – сіра гниль.
- Підгодівля. На початку серпня підв’яжіть лозу та підживіть її добривами, які не містять азот. На відро води додайте 15 грамів моно фосфату. Проведіть обприскування листя. Азот викликає нарощування листя. Можна приготувати інший розчин – на 100 мл. гарячої води, додайте 3 грами борної кислоти, грам марганцю, 20 грамів калійної солі та 30 грамів суперфосфату. Цю суміш розчиніть у відрі води. Якщо літо проходить швидко, тоді можна під корінь внести 60 грамів суперфосфату, 30 грамів сірчанокислого калію та мікроелементи.
- Обробка проти захворювань та шкідників. Робити обробку потрібно, якщо хвороба вразила рослину. Для боротьби із сірою гниллю – на відро води додайте 80 грамів соди, або на відро води додайте 2 грами йодистого калію. Проведіть обробку засобом, який вам більше до вподоби. Для боротьби з несправжньою борошнистою росою проведіть обробку таким розчином – на відро води додайте 7 грамів марганцівки. Проведіть обприскування. Якщо хвороба не відступає, проведіть повторне обприскування, тільки збільшить кількість марганцю вдвічі. Для боротьби зі справжньою борошнистою росою – розчиніть на відро води 80 грамів колоїдної сірки та проведіть обприскування. Застосовують розчин при температурі повітря не менше 20 градусів. Листя та вражені ягоди, перед обробкою потрібно прибрати.
- Обрізання винограду. Потрібно зрізати верхівки у верхніх, молодих пагонах. Відріжте приблизно 30 см верхівки. Завдяки цьому лоза стане міцною. Не можна обрізати пагони, якщо кущ хворіє, дуже жарка погода, або на місці де містяться близько ґрунтові води.
- Приберіть листя, котрі затуляють сонячні промені ягодам.
Бажаємо успіхів!