Як правильно обрізати ягідні кущі весною, щоб мати гарний врожай.

Восени зазвичай необхідно обрізати ягідні кущі. Якщо сталося так й ви не встигли цього зробити, цим необхідно зайнятися ранньою весною, як тільки сходить сніг і не почали ще розпускатися бруньки.

Як правильно робити обрізку кущів.

Біла та червона порічка.

За перші 5 років життя на кущі виростає 20-22 скелетних гілок, це відбувається через прикореневі пагони. Якщо кущ росте на родючому й добре освітленому ґрунті, то врожай можна збирати навіть до 7-8 років. Якщо на кущі з’явилися гілки, які гальмують у розвитку, їх необхідно прибрати. Також, бажано видалити старі, хворі та зламані гілки. Займатися цим необхідно осінню, зимою або ранньою весною, поки сповільнюється рух соку по гілках.

Аґрус.

У аґруса виростає 18-25 скелетних гілок. Врожай можна збирати 7-8 років і більше. Прибирати необхідно гілки, які дуже старі й ті, на яких знаходиться мало бруньок. Також, сюди відносяться хворі, сухі та зламані гілки.

Смородина.

Більшість господарів, кущі смородини не викидають дуже довго, адже їх можна омолодити та далі збирати врожай. Цю процедуру роблять коли кущу виповнився один рік. Необхідно прибрати 2/3 слабких та старих гілок. Через 2 роки слід прибрати ті гілки, які залишилися. Завдяки цьому способу, кущ вигоне нові, міцні та плодовиті пагони. Не забувайте прикормлювати, обробляти землю та видаляти бур’яни.

Малина.

Для гарного врожаю кущі необхідно якомога частіше розчищати. Гарний врожай ви можете збирати на протязі 2 років. Їхній ріст відбувається на протязі першого року життя, а наступного року вони пропадають. Ягоди утворюються на гілках висотою 50-150 см. Якщо не проріджувати кущі малини, вони згодом стають низькорослим чагарником. Малина виганяє безліч ростків, які йдуть на зміну кореневих нащадків.

Малину можна вирощувати 2 способами.

  1. Кущовий спосіб. За пару років виростає міцний кущ, що має 9-12 пагонів заміщення, які утворюються з бруньок, що сплять. Слабкі пагони необхідно видалити на протязі всього періоду зростання.
  2. Стрічковий спосіб. Утворюється стрічка з пагонів, які заміщуються. Її роблять завширшки 60-70 см. На 1 м ростуть 16-18 сильних пагонів. Під час прополювання необхідно видалити слабкі пагони, а між рядами – кореневі. Після 2 років зростання кущі треба обрізати на рівні землі та прибрати їх з грядки. На початку весни обріжте верхівки, які слабо розвиваються, які вразив мороз.

Бажаємо за нашими порадами виростити гарні ягідні кущі та зібрати добрий врожай.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!