Categories: Поради

Як правильно обрізати ягідні кущі весною, щоб мати гарний врожай.

Восени зазвичай необхідно обрізати ягідні кущі. Якщо сталося так й ви не встигли цього зробити, цим необхідно зайнятися ранньою весною, як тільки сходить сніг і не почали ще розпускатися бруньки.

Як правильно робити обрізку кущів.

Біла та червона порічка.

За перші 5 років життя на кущі виростає 20-22 скелетних гілок, це відбувається через прикореневі пагони. Якщо кущ росте на родючому й добре освітленому ґрунті, то врожай можна збирати навіть до 7-8 років. Якщо на кущі з’явилися гілки, які гальмують у розвитку, їх необхідно прибрати. Також, бажано видалити старі, хворі та зламані гілки. Займатися цим необхідно осінню, зимою або ранньою весною, поки сповільнюється рух соку по гілках.

Аґрус.

У аґруса виростає 18-25 скелетних гілок. Врожай можна збирати 7-8 років і більше. Прибирати необхідно гілки, які дуже старі й ті, на яких знаходиться мало бруньок. Також, сюди відносяться хворі, сухі та зламані гілки.

Смородина.

Більшість господарів, кущі смородини не викидають дуже довго, адже їх можна омолодити та далі збирати врожай. Цю процедуру роблять коли кущу виповнився один рік. Необхідно прибрати 2/3 слабких та старих гілок. Через 2 роки слід прибрати ті гілки, які залишилися. Завдяки цьому способу, кущ вигоне нові, міцні та плодовиті пагони. Не забувайте прикормлювати, обробляти землю та видаляти бур’яни.

Малина.

Для гарного врожаю кущі необхідно якомога частіше розчищати. Гарний врожай ви можете збирати на протязі 2 років. Їхній ріст відбувається на протязі першого року життя, а наступного року вони пропадають. Ягоди утворюються на гілках висотою 50-150 см. Якщо не проріджувати кущі малини, вони згодом стають низькорослим чагарником. Малина виганяє безліч ростків, які йдуть на зміну кореневих нащадків.

Малину можна вирощувати 2 способами.

  1. Кущовий спосіб. За пару років виростає міцний кущ, що має 9-12 пагонів заміщення, які утворюються з бруньок, що сплять. Слабкі пагони необхідно видалити на протязі всього періоду зростання.
  2. Стрічковий спосіб. Утворюється стрічка з пагонів, які заміщуються. Її роблять завширшки 60-70 см. На 1 м ростуть 16-18 сильних пагонів. Під час прополювання необхідно видалити слабкі пагони, а між рядами – кореневі. Після 2 років зростання кущі треба обрізати на рівні землі та прибрати їх з грядки. На початку весни обріжте верхівки, які слабо розвиваються, які вразив мороз.

Бажаємо за нашими порадами виростити гарні ягідні кущі та зібрати добрий врожай.

Recent Posts

Мудра притча про те, чму так важливо знати собі ціну. Та що для цього треба зробити

Марно говорити або доводити що-небудь тому, хто просто не здатен зрозуміти й оцінити. Обирайте оточення…

10 часов ago

Чим поливати кімнатні рослини взимку, щоб гарно росли та квітнули

Полив кімнатних рослин – це не просто звична процедура, а важливий фактор їхнього здоров’я та…

10 часов ago

Ніколи не ставте ці продукти в холодильник, щоб не зіпсувати його

Заміна морозильної камери – це не тільки дороге задоволення, але й неприємність, якої можна уникнути,…

10 часов ago

Як правильно використовувати золу під час вирощування розсади, щоб росла міцною та здоровою

Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…

1 день ago

Які саме 12 страв мають бути на Святвечір, та що кожна з них символізує

Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…

1 день ago

Чому не варто сушити білизну в кімнаті, та до чого це може призвести

Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…

2 дня ago