Як правильно обробляти та удобрювати кущі смородини, щоб вони дали гарний врожай

Для того, щоб отримати гарний та смачний врожай ягід смородини необхідно правильно та вчасно доглядати за кущами. Якщо проігнорувати цей догляд ви отримаєте дуже мало та кислі ягоди.

Весняна обрізка гілок смородини.

Якщо ви цього не зробили восени, то обов’язково необхідно це зробити на початку весни. Треба встигнути до того, як набрякнуть бруньки.

Для початку приберіть листя під кущами та приберіть гілки, котрі вже засохли або поламані.

Необхідно обов’язково прибрати такі гілки, як:

  • Ті, на яких дуже багато бруньок – на них вже оселився бруньковий кліщ;
  • Пагони з серцевиною бурого забарвлення – це захворювання має назву скляниця;
  • Гілки у яких середина струхла – ураження вузькотілою златкою;
  • Гілки, на котрих відшаровується кора – ураження бруньковою міллю.

Ці гілки та листя необхідно спалити, щоб знищити хворобу.Після необхідно розрядити кущ, щоб він не був дуже рясним:

  • У кроні повинно бути 15 гілок різного віку, замінюючи 6 річні пагони на новий приріст;
  • Формуйте крони з 20 гілок, які не старше 8 років;

У молодих пагонах необхідно обрізати маківки – вони почнуть утворювати нові гілки та дати більше ягід.

Не можна обрізати маківки у білої та червоної смородини – бо на них формуються плодові відростки.

Як обробляти кущі від шкідливих комах та різноманітних захворювань.

Після обрізання гілок бажано зробити обприскування. Це роблять за допомогою розчину фунгіциду, котрий веде боротьбу з грибковими хворобами. Для цього підійде – Топаз, Ордан, Агролікар, ХОМ. Цими засобами необхідно обприскати крони  та землю біля кущів. Цю процедуру необхідно повторити перед тим, як смородина почне цвісти тільки змініть засіб для обприскування.Як тільки бруньки почнуть розпускатися необхідно зробити обробку інсектициду. Вони ведуть боротьбу з п’ядуном, попелицею, брунькової молі, щитівок. Для цього використовують Актару, Актелік, Аліот, Фітоверм…

Повторну обробку необхідно зробити перед цвітінням.

Якщо ви побачили, що кущі уражені бруньковим кліщем необхідно обробити кущі акарицид ними чи інсектоакарицидними засобами – Неорон, Енвідор, Аліот, Профілактин, Фітоверм. Головне не пропустити перше обприскування перед тим, як з’являться бруньки – це момент коли кліщі починають масово розселятися по всім гілках. Наступну обробку необхідно провести дотримуючись інструкції засобу, яким ви користувалися.Весняний полив.

Зауважте, що червона та біла смородина більш витривала до посухи. Якщо зимою було мало снігу, то полив повинен бути рясним. Мінімум тричі на місяць треба полити кущі. Зробіть бортики навколо куща та налийте 2-3 відра води. Якщо йде багато дощів то кількість поливу можна зменшити. Щоб менше поливати можна розкласти під кущами мульчу.

Весняне підживлення.

Кожна рослина потребує багато вітамінів та мікроелементів. Пропонуємо підгодовувати білу та червону смородину дотримуючись графіку:

  • Під час набрякання бруньок необхідно розвести на 1 відро води 2 столові ложки сечовини. Використовують 2 відра на 1 кущ. Або налийте 2 відра розчин коров’яку, розведений 1 до 10 або пташиного посліду 1 до 15.
  • Перед тим, як почнеться цвітіння полийте кущ розчином нітрофоски – на відро води – 50 г нітрофоски. Потрібно 1 відро на 1 кущ.
  • Як тільки почнуть рясно квітнути кущі – проведіть обробку розчином Уніфлору Мікро, Гумат +7 мікроелементів, МікроМікс.

Якщо ви будете правильно доглядати за смородиною, вона обов’язково подарує вам дуже гарний врожай!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!