Як правильно пасинкувати помідори, які пагони обривати, а які залишити

Розповімо вам правила пасинкування томатів. Пасинки – це пагони, які ростуть на головному стеблі та є його конкурентом. Видаляти їх необхідно, щоб грядки з помідорами не були густими, а плоди на них все одно виростають маленькі, виникають грибкові хвороби. Тому необхідно видалити пасинки, щоб отримати гарний врожай.

Пасинки виростають, коли з’являється перша квітка. Вони ростуть трохи меншими головного стебла та їх потрібно прибрати. Пасинкування залежить від сорту томатів, вони є індетермінатні та детермінантні.

Детермінантні та штамбові помідори ростуть до тих пір, поки виростить певна кількість квіток. На них залишають пасинки, їх формують у 4 стебла. Середньорослі детермінантні помідори формують у 2 стебла.

Індетермінатні помідори, в них прибирають всі пасинки. Можна залишити один, якщо у вас мало помідорів на розсаду.

Як це робити?

Пасинки обламують руками або обережно обрізають ножицями, які дезінфікують у марганцівці після кожного обрізання.



Обривання пасинків.

Це роблять 1-2 рази на 14 днів. Не забувайте проріджувати грядки, бо потім для помідорів буде стрес, якщо на них видалити багато пасинків. Процедуру проводять зранку, у гарну погоду. Зрізи можна присипати попелом. Першими пасинки приберіть на здорових кущах, а наступного дня на слабших. Таким чином йде профілактика розповсюдження захворювання. Також, не слід забувати видаляти нижнє листя у помідорах. Прибирають по 1-3 листки раз на 7 днів. Листя виламують в бік, щоб не травмувати стовбур. До періоду збирання урожаю, під гронами з томатами не повинно бути жодного листка.

Бажаємо успіхів у пасинкуванні помідорів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!