Як правильно пересаджувати кімнатні рослини, щоб вони ще довго радували вас

Розповімо вам кілька секретів про пересаджування кімнатних рослин. Яка повинна бути земля, горщик, дренаж, щоб ваші рослини почували себе комфортно та радували своєю красою.

Терміни пересадки квітів.

Пересаджувати квіти потрібно у той момент, коли квітка зі стану спокою починає пробуджуватись. Якщо квітка почала цвісти весною, потрібно почекати поки цей процес закінчиться, бо можна заподіяти шкоду молодим пагонам.

Сприятливий час для пересадки хвойних рослин – літо. Влітку ще потрібно пересадити камелії та азалії. Взимку пересаджують кактуси, методом перевалювання. Коли квіти молоді, пересадка їм потрібна кожного року. Якщо їм понад 3 роки – пересаджуйте їх один раз на кілька років. Пальмові дерева пересаджують раз на 10 років.

Існує два види пересадки – повна, коли міняють повністю землю та неповна – змінюють лише один шар землі.

Перевалюють рослини, коли горщик у якому вони ростуть став малий. Таким способом йде не велика травматизація рослин. Цю процедуру можна проводити кілька разів на рік й затримка у розвитку не відбувається, на відміну від пересаджування.

Які горщики потрібно обирати для пересаджування.

Він повинен бути на 5 см. більший у діаметрі від попереднього. Їх існує кілька видів – кашпо, контейнер та горщик. Кашпо та контейнери не мають отворів для дренажу, а у горщика вони є. горщик можна поставити у кашпо, а у контейнер поставити їх кілька. Вони зроблені з пластмаси та глини.

Глиняні горщики. Вони важкі, але завдяки пористій структурі гарно випаровують вологу. Але є мінуси – легко розбиваються, пори закупорюються мінералами, які дуже важко прибрати, земля стає сухою за короткий термін, коштує дорожче.

Пластмасові горщики. Вони легкі, вологотривкі, легко миються та можна обрати колір, розмір та форму за своїм смаком. Але є мінуси – у спекотну погоду швидко нагрівається, при сильному зволоженні земля окислюється та загнивають коріння.

Дерев’яні горщики. Можна використовувати, але вони можуть набухнути від вологи та потемніти.

Обираємо ґрунт для квітів.

У наш час ґрунт можна придбати у магазині. Їх існує багато видів. Перед використанням цих сумішей, потрібно відкрити пакет, щоб випарувався азот, бо він може заподіяти шкоду кореневій системі. Використовувати землю з городу не варто, бо у ній містяться шкідливі мікроорганізми. Якщо ви використовуєте таку землю – її потрібно продезінфікувати у духовій шафі, при температурі 100 градусів протягом 60 хвилин.

Як пересаджувати квіти.

  • Візьміть чистий горщик. Якщо він глиняний, замочіть його на 24 години у воду та позбудьтесь вапна, якщо горщик не новий.
  • На дно покладіть дренажну суміш. Зверху присипте землею.
  • Рослину гарно зволожте. Потім переверніть її у руку та обережно дістаньте квітку. Якщо рослина епіфітна – горщик краще зламати, щоб не пошкодити кореневу систему, коли будете витягати квітку.
  • Коріння легкими рухами очистите. Хворі та гнилі корінці приберіть. Якщо коріння зламалось – присипте його порошком активованого вугілля.
  • Поставте рослину у новий горщик, щоб коренева шийка рослини розмістилась нижче країв горщика. Додайте нову землю у горщик та утрамбуйте її.
  • Якщо потрібно полийте квітку. Не потрібно поливати такі квітки, як товстолист, кактус, орхідеї та волотту.
  • Якщо ви перевалюйте квітко потрібно поміняти лише 5 см верхнього шару землі. Зазвичай таким способом пересаджують квіти великого розміру.

Не потрібно садити квіти у горщик великого розміру, бо у квітки почне гнисти коренева система та зупиниться ріст. Обирайте для кожної квітки землю, яка їй підходить. Не можна одразу пересаджувати та обрізати квіти, це для неї великий стрес.

 

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!