Як правильно підготовити насіння огірків перед посадкою, щоб гарно зійшли та росли

Для того, щоб ви були впевнені у схожості насіння огірків, перед тим, як їх висаджувати слід їх занурити на деякий час у воду.

Але для деяких сортів таку маніпуляцію проводити не варто.

Як підготовлювати насіння перед посадкою?

  • Сортування.

Насіння повинно бути міцним та великим. Потрібно, перед тим, як його садити – відкалібрувати. Наберіть у склянку води та висипте насіння. Те, яке опуститься на дно – гарне, а те, яке спливе – сходів не дасть. Перед посівом насіння потрібно прогріти, тоді ви скоротите кількість пустоцвітів та вб’єте вірусні захворювання. Складіть насіння у тканинні мішечки та протягом тижня прогрівайте їх при температурі 40 градусів. Достатньо покласти насіння на батареї.

  • Дезінфекція насіння.

Приготуйте 1 % розчин марганцю з кип’яченої води. Опустіть насіння у мішечках на 15 хвилин. Потім промийте насіння звичайною водою та відправите на просушування. Замість марганцю на 20 хвилин насіння можна занурити у 10 % розчин перекису.

  • Замочування.

Перед цим насіння потрібно помістити у стимулюючий розчин. Таким способом ви отримаєте міцну та здорову розсаду. Розкладіть насіння на тарілці та накрийте шаром марлі. Налийте у тарілку трохи теплої води. Залишіть насіння на три доби, вода не повинна випаровуватись. Коли з’являться пагони, помістіть на ніч тарілку у холодильну камеру. Поки насіння проходить загартовування, приготуйте контейнери для вирощування.Існують спеціальні засоби для замочування:

  • «Гумат» засіб дозволить швидше прорости насінню.
  • «Циркон» засіб дозволяє гарно розвити кореневу систему, прискорить ріст розсади та зробить її міцною.
  • «Епін» засіб захистить від холоду та заморозків.

Народні засоби, які використовують для замочування:

  • Розчиніть сік алое з водою у рівних пропорціях та занурте насіння. У насіння підвищиться імунітет та зробить розсаду сильною.
  • У 1000 мл. води розчиніть пару столових ложок золи. Через пару днів занурте насіння на 6 годин й наситите насіння мінеральними речовинами.
  • У склянці води розчиніть чайну ложку меду. Занурте насіння на 6 годин й насіння швидше зійде.

Перед використанням народних засобів, насіння на пару годин потрібно занурити у чисту воду. Після промийте, просушіть та застосуйте стимулюючі розчини.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!