Не забудьте приготувати грядки восени для овочевих культур. Краще все це зробити восени, щоб весною у вас було більше часу на інші господарські справи.
Також, осінь це дуже гарний час для збагачення землі калійними та фосфорними добривами. Перед тим, як починати щось робити, потрібно видалити бур’яни.
Після розсипте на грядки суперфосфат та хлористий калій. Розраховуйте 20 грамів речовини на м2. Не забудьте внести гній у розрахунку 7 кг. на 1 м2. Якщо у вас глиниста земля, потрібно додати 10 л. річкового піску на 1м2. Якщо кисла земля – вапно або золу, але не додавайте їх разом з гноєм. Якщо земля піщана – додайте 10 л. глини на 1 м2. Також, не забудьте додати перегній з листя, компост або дерев’яну тирсу.
Як приготувати грядку для буряків.
рН ґрунту повинна бути нейтральною. Місце обирайте сонячне. Вносити багато добрив не потрібно. Краще садити буряк після кабачків, ранньої картоплі, огірків, баклажанів та помідорів. Не слід садити овоч після ріпаку, моркви, капусти та шпинату. Підживіть грядку перегноєм або компостом. Гній вносити не можна. Внесіть 15 грамів хлористого калію на 1 м2 та 30 грамів суперфосфату на 1 м2.
Як приготувати грядку для томатів.
Якщо рН кисла – додайте 200 грамів вапна. Якщо земля родюча, достатньо просто перекопати її. Розсипте суперфосфат по перекопаній землі. Садіть томати після огірків, бобових, цибулі, зелені, кабачків та буряку. Не слід садити овоч після пізньої капусти, бульби, баклажанів та перцю.
Як приготувати грядку для огірків.
Якщо земля важка, внесіть 20 л. піску на 1 м2. Перекопайте землю додавши перепрілий гній. Садіть огірки після буряка, моркви, баклажанів, помідорів, бульби, зелені, шпинату та ревеню. Не слід садити овоч після гарбузів, патисонів, динь, кавунів, огірків та кабачків.
Як приготувати грядку для кабачків та гарбузів.
Овочі полюбляють різноманітні добрива, вони в цьому не вибагливі. Внесіть 15 грамів суперфосфату, 250 грамів золи та не велику кількість сульфату калію у розрахунку на 1 м2. Можна внести 4 кг. гною на 1 м2.
Як приготувати грядку для зелені.
Якщо рН кисла – внесіть вапно. Після додайте 3 кг. перегною, 10 грамів хлористого калію та 15 грамів аміачної селітри. Добрива розраховуються на 1 м2. Садіть зелень після томатів, цибулі, капусти. Не слід садити її після моркви, селери та пастернаку.
Восени можна замульчувати грядка, але весною її потрібно прибрати, для кращого прогрівання землі.
Бажаємо успіхів!