Як правильно підготувати насіння помідор, перед посадкою на розсаду.

Починається пора приготування розсади томатів. Гарний врожай буде, якщо гарно вибрати та посадити насіння. Якщо дотримуватись рекомендацій ви отримаєте чудовий врожай. Правильний вибір насіння та як за ним доглядати ви прочитаєте тут.

Зверніть увагу на саме насіння, воно повинно бути без дефектів, великого розміру та гарно сформованим. Вам необхідно відібрати насіння. Пропонуємо 2 варіанти.

  1. Замочіть насіння в 3 % сольовому розчині. Гарне насіння осяде на дно посуду, а погане буде плавати зверху. Ті насінини, які залишилися на дні промийте під проточною водою та висушіть.
  2. На підлозі розстеліть тканину та ввімкніть вентилятор й з висоти висипте насіння на тканину. Погане насіння відлетить в сторону, бо воно порожнє й не дасть врожаю, а гарне залишиться на тканині.

Прискорення проростання та сходу томатів.  

Для гарного проростання необхідно прогріти насіння, покладіть його на папір та потім в тепле місце – піч або батарея на три доби. Таким способом ви отримаєте гарну родючість та сходження насінин.

Знезараження насіння.

Це необхідно робити для запобігання хвороб будучої розсади, через те, що з насінням розповсюджуються патогенні організми.

  1. Розчин марганцю.

1 грам марганцю розведіть на 150 мл теплої води. Покладіть туди насіння на 15 хвилин, потім промийте під проточною водою та висушіть.

  1. Розчин алое.

Візьміть кілька листків алое, покладіть в холодильник на тиждень. Через тиждень вичавить сік та в нього опустіть насіння. Залишіть на добу. Через добу висушіть та посадіть насіння у ґрунт.

Потрібно пророщувати насіння чи ні?

Це питання вирішує кожен садівник самостійно. Насіння пророщують для того, щоб скоріше зійшла розсада. Необхідно насіння обробити мікроелементами, такими як розчин мідного купоросу, харчова сода, розчин із золи.

Мідний купорос.

Візьміть 0,5 гр. борної кислоти та додайте 10 л води. Замочіть насіння на пів доби перед посадкою.

Содовий розчин.

Візьміть 50 гр. соди та додайте 10 л води. Перед посадкою замочіть насіння в розчині.

Розчин із золи.

Візьміть 1 ст. ложку золи та додайте 1 л води, залиште на 2 дні. Після додайте туди 1 ст. ложку рідкого коров’яку. Змішайте всі інгредієнти до однорідної маси. В цей розчин покладіть насіння на 5 днів. Після процедури промийте насіння в теплій воді та висадіть у ґрунт.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!