Як правильно прати подушки, наповнені пухом, пером та синтетикою

Розповімо вам, як правильно прати подушки. Кожна подушка має своє призначення. Їх використовують для сну, масажів, вагітних та декору. Час від часу потрібно прати не лише чохли, а й сам наповнювач подушки. Наповнювачі теж бувають різними.

Вони вбирають у себе піт, запахи, можуть втрачати свій гарний вигляд, а у деяких можуть заводитись сапрофіти, які викликають алергії.

Наповнювачі бувають натуральними, до яких належать шерсть, шовк, пір’я, пух, бамбук, кукурудза, горох, водорості, евкаліпт та трави. Синтетичні – екофайбер, холлофайбер, силікон, латекс, гель, мемориформа та пінополіуретан. Подушки з рослинним наповнювачем прати не можна. Ортопедичні подушки краще віднести до хімчистки.

Як прати подушки, які наповнені пухом та пером.

Потрібно розшити напірник та витягти пір’я. невеликими порціями розкладіть пір’я у мішечки для прання, гарно закрийте їх. Покладіть мішечки у пральну машинку зі спеціальними тенісними м’ячиками. Оберіть режим делікатного або ручного прання, при температурі 30 градусів. У відділ для порошку насипте рідкий порошок для шерстяних виробів. Полоскати мішечки потрібно кілька разів. Після натисніть функцію допоміжне віджимання. Випрані мішечки сушіть на свіжому повітрі або на батареї. Перед сушкою пір’я потрібно розпушити. Під час сушіння іноді розтрушуйте пір’я у мішечках. Час висушування пір’я становить 2 доби. Перед тим, як пір’я покласти назад у напірник, ретельно перегляньте його, щоб не було скупчень пір’я й подушка була м’якою.

Як прати подушки, які мають синтетичне наповнення.

Перед тим, як почати прання, зверніть увагу на етикетку, де буде вказано чи можна прати подушку та який режим слід обрати. Можна це перевірити таким способом, покладіть на подушку вагу 1 кг., залишіть на годину, потім зніміть та подивіться чи повернулась подушка у свою форму назад. Якщо ні, то наповнювач втратив свої функції. Синтепон постійно стискається, тому купувати такі подушки не бажано.  Подушки з натурального латексу потрібно прати руками. У пральній машинці можна прати – файберлон, холлофайбер, полістерол, поліестер, поліефір. Для прання використовуйте рідкі порошки. Прати при температурі 30 градусів. Полоскати потрібно кілька разів.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!