2 лютого християни відзначають Стрітення Господнє – одне з дванадцяти найбільших релігійних свят. У народі його також називають Громниця, адже колись це свято відзначали і язичники.
За священним писанням, на сороковий день після народження Ісуса, Його батьки принесли Немовля до Єрусалимського храму. Це був давній єврейський звичай – щоб мати очистилася після пологів, вона мала принести немовля на служіння Господу, особливо якщо народився хлопчик. Крім цього, у жертву приносили двох пташенят.
У храмі в той час була присутня праведна Анна, яка все життя присвятила молитвам. Саме цього дня також відбулася зустріч старця Симеона з Ісусом, що і стало головним значенням свята – «стрітення» означає зустріч.
Симеон був ученим, який займався перекладом священних писань. В одному з текстів він знайшов пророцтво, що Месія народиться від Діви, але засумнівався і хотів виправити цей фрагмент. У цей момент перед ним з’явився янгол, який сказав, що написане – істина, і що Симеон не помре, поки не побачить Спасителя на власні очі.
Так і сталося – в день Стрітення він прийшов до храму і, побачивши немовля Ісуса, взяв Його на руки, після чого відійшов у вічність, виконавши свою місію.
Свято почали відзначати ще у IV столітті як завершення сорокаденного періоду після Богоявлення. Пізніше його офіційно затвердили як одне з дванадцяти головних християнських свят.
Колись селяни не всі знали про це свято, оскільки більшість не вміла читати. Вони займалися своїми повсякденними справами:
🔹 Чоловіки готувалися до весняної сівби, доглядали худобу.
🔹 Жінки займалися прибиранням, рукоділлям, пекли млинці.
🔹 Молоді дівчата ворожили на судженого.
Однак деякі люди знали, що працювати в цей день не можна. Вони відвідували храм, освячували воду та, повернувшись додому, окроплювали нею оселю, промовляючи молитви за здоров’я і щастя.
Залишки стрітенської води зберігали та використовували протягом року для захисту від хвороб, злих сил та негараздів.
Ось перевірений розчин, яким варто поливати розсаду перцю, щоб вона виросла гарною, здоровою та міцною:…
🌽 Сприятливі дні для посадки кукурудзи у відкритий ґрунт у 2025 році: У квітні: 16–17…
Квасолю у квітні висівають тоді, коли ґрунт уже добре прогрівся — не менше +10–12 °C на…
Як ефективно випрати килим у домашніх умовах без дорогих засобів Килим швидко накопичує пил, бруд…
Для посіву моркви за місячним календарем найкраще обирати дні на зростаючий Місяць у родючих знаках,…
Як легко позбутися жовтого нальоту на тарілках без агресивної хімії Досвідчені господині радять простий і…