Як правильно розмножити орхідею за допомогою «діток». Господиням на замітку.

Усі господині завжди цікавились, як розмножити таку чудову квітку, як орхідея. Вони упевнюють всіх, що це дуже важко зробити в домашніх умовах. Але ми вам розповімо, як це зробити без усіляких зусиль.

Всі прекрасно знають, що орхідея розмножується дітками. Вони можуть з’являтися в різних частинах дорослої та сформованої орхідеї – пазухи листя, квітконоси, стовбур або на корінні. Де почнуть рости дітки залежить від типу орхідей.

Існують ті, що ростуть моноподіально, а є ті, що ростуть  симподіально. Перші це – у яких існує одна точка зростання, розміщена на кінці стебла, має назву верхівкова брунька. До таких відноситься – фаленопсис. Інші – мають безліч точок зростання, вони розмножуються горизонтально, а дітки зростають поруч. До них відноситься – дендробіум чи цимбідіум.

Яким методом розмножити орхідею залежить від їхнього виду.

Фаленопсис.

Вони здатні розмножуватись з будь-яких своїх частин рослини.

Дітка на квітконосі – може утворюватися у двох випадках. 1 – квітка гине, або 2 – навпаки їм дуже комфортно. Перш ніж пересаджувати дітку, треба чекати поки не виростуть 3-4 листки, а коріння не буде довжиною 3-5 см. Деякі дітки можуть випустити квітконос. Візьміть скальпель, зріжте дітку так, щоб зберегти 2 см квітконосу, обережно не пошкодивши корінці. Молода квітка готова до пересадки у ґрунт.

Дітка на пазухах листя – дуже рідко може так з’являтися. В багатьох випадках треба довго чекати поки з’являться корінці, бо листя вже сформоване. Але ви не поспішайте, воно обов’язково з’явиться. Так само зріжте скальпелем та відсадіть дітку. Якщо великий лист заважає, можете його прибрати.



Дітка на корені – обережно приберіть верхній шар ґрунту та так само відріжте скальпелем разом з коренем на якому виросла дітка, пересадіть у ґрунт.

Як пересаджувати дочірні рослини у ґрунт.

  • Візьміть місткість з корневином, він слугує для швидкого утворення кореневої системи, помістіть у розчин на 20 хвилин, бажано додати трохи марганцю, для дезінфекції.
  • Дайте корінню трохи висохнути, потім занурте зрізані місця в дрібно помелене вугілля.
  • Потім підготуйте горщик з ґрунтом для орхідей.
  • Дуже обережно пересадіть квітку у ґрунт, не порушуючи корені. Коренева шийка повинна бути на рівні вершини горщика.
  • Поливати слід через три дні, накривши харчовою плівкою. Вирощувати слід в теплому місці, без прямих сонячних променів.
  • Зняти плівку після того, як побачите, що рослина почала рости.

Дендробіум.

У цьому випадку квітка зростає поруч з материнською.

Як пересаджувати у ґрунт.

  • Витягніть дендробіум з горщика.
  • Дуже обережно розплутайте кореневище, воно складається з сукупності бульб.
  • Гострим лезом розріжте підземну частину, щоб залишилась одна чи дві псевдо бульби з частиною коренів.
  • Помістіть корені у розчин на 20 хвилин, бажано додати трохи марганцю, для дезінфекції.
  • Дайте корінню трохи висохнути, потім занурте зрізані місця в дрібно помелене вугілля.

Псевдобульби дендробіума можуть зростати вертикально, на них також можуть з’являтися дітки. Їх також можна пересадити шляхом викручування, а потім робити так, як пересаджуєте фаленопсис.



Що робити, якщо немає коріння?

Візьміть прозорий пластиковий стаканчик, наповніть його ґрунтом для орхідей, покладіть більшу частину моху сфагнуму. Зробіть ґрунт вологим. Пересадіть дітку так, щоб вона опиралась на краї стаканчику листочками, але не доторкалася до ґрунту. Відстань повинна складати 1-2 см. Можете спорудити підтримку самостійно. Поставте стаканчик в пакет, зробіть теплицю. Можливо через деякий час там з’являться коріння.

Рекомендуємо спробувати розмножити ваші орхідеї за цими порадами. Бажаємо успіхів.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!