Як правильно садити шпинат весною, та чому він такий корисний

Всім добре відома рослина, яка заполонила всі кухні світу – це шпинат. Його можна сіяти на зиму та висаджувати весною. Весняне вирощування не потребує важких зусиль й з цим завданням може впоратись кожен.

Рослина містить величезну кількість заліза, яке бере участь у процесах метаболізму  та кровотворення.

Весною шпинат можна вирощувати двома варіантами – одразу у ґрунті або парнику.

Перед тим, як вирощувати шпинат у парнику, землю потрібно підживити перегноєм у великій кількості. Можна висівати насіння у лютому, але варто враховувати поради місячного календаря та зазначень на пакуванні. Оптимальна температура у парнику повинна складати від 10 до 13 градусів, якщо дні похмурі, а у сонячні 18 градусів. Перед посівом, насіння занурте у воду на 48 годин, просушіть та висівайте.

Як садити шпинат у землю?

Рослина холодостійка, тому сміливо можна його вирощувати у відкритому ґрунті. Шпинат може перенести заморозки до -7 градусів. Висаджуйте насіння, коли одразу зійде сніг. Якщо ви використовуйте зріле листя, висаджуйте шпинат з кінця квітня по кінець липня. Для споживання у свіжому вигляді, висаджуйте шпинат раз на місяць до середини серпня.

Сійте шпинат не глибоко, рядами, які присипають тонким шаром землі.Весняне вирощування зелені.

Шпинат потрібно висівати у гарно підживлений ґрунт органічними добривами. Якщо ґрунт піщаний – потрібне часте зволоження, якщо суглинистий – отримаєте гарний врожай.

  • Підготуйте землю восени, перекопайте додавши перегній та мінеральні добрива. За необхідністю додайте вапно.
  • Весною землю присипте сечовиною та розпушіть граблями. Не можна вносити свіжу органіку.
  • Як тільки з’явиться 2 листки, прорідіть сходи, щоб саджанці росли на відстані 10 см. При густих насадженнях може виникнути борошниста роса. Проріджуйте сходи обережно.
  • Зволожте грядки великою кількістю води, але не заливайте.
  • У деякий полив включіть азотне добриво. Не можна підживлювати шпинат калієм та фосфором – провокують стрілкування зелені.
  • Постійно розпушуйте та поливайте землю.

Час збору врожаю.

Шпинат збирають, коли а ньому виросте від 4 до 6 листків. Весняна посадка дасть врожай через 9 тижнів, а літня – через 11. Якщо пропустити термін збору врожаю – листя перерита, стане грубим та не придатним для їжі. Зрізайте розетку під першим листком або вирвати разом з коренем. Дуже часто просто вирізають листя по листку, коли це знадобиться.Збирайте шпинат зранку, після дощу. Зелень для зберігання трохи підсушують, а після кладуть у пакет та відправляють на нижню поличку холодильної камери. За бажанням, шпинат можна заморозити.

Але краще вживати шпинат свіжим, ніж замороженим.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!