Є кілька переваг для посадки цибулі під зиму. Голівки добре укорінюються ранньою весною, через достатню кількість вологи. Цибуля починає на пару тижнів раніше зростати й це добре, бо у цей час немає шкідників. Взимку така цибуля загартовується низькими температурами, тому вона стає сильною та стійкою до хвороб.
Хворі та слабкі цибулини гинуть одразу, а нормальні гарно ростуть та довше зберігаються, на відміну від цибулин, які висаджують весною. Але не кожен господар може похизуватися гарно вирощеною цибулею, яку садили під зиму. Для того, щоб виростити цибулю без помилок, варто дотримуватися таких правил.
Підготуйте насіння.
Оберіть цибулини дрібного калібру розміром не більше одного сантиметра. Якщо висадити більшу цибулю, вона пустить стрілки. Для того, щоб цибуля не хворіла, її перед посівом варто продезінфікувати. Для цього можна використати слабкий розчин марганцю або фітоспорину. Тривалість замочування триває від 40 до 50 хвилин. Після цього цибулю потрібно просушити та висаджувати у сухому вигляді.
Підготуйте ділянку для посіву.
Чим потрібно займатися за місяць до висадки цибулі. У ґрунт варто внести крейду, золу, тому що цибуля не любить рости у кислій землі. Вам знадобиться приблизно склянка розслідувач на 1 м2. Перед посівом варто внести подвійний суперфосфат 30 г. на 1 м2 або суперфосфат 60 г. на 1 м2. Суперфосфат можна замінити кістковим або фосфорним борошном. Заздалегідь зробіть лунки для цибулі, щоб потім висаджувати насіння у підморожену землю. Між рядками повинна бути відстань 25 см. А глибина повинна бути такою, щоб верхній шар зверху становив 5 см.
Підготуйте ґрунтосуміш.
Змішайте землю з городу разом з компостом, золою та піском. Для того, щоб у землі не заводились шкідники, варто додати на одне відро ґрунтосуміші — склянку тютюнового пилу або гірчичний порошок. Ґрунтосуміш повинна бути сухою або трохи вологою.
Час висадки цибулі.
Варто робити коли температура повітря становить 5 градусів тепла. Потрібно, щоб хоча б 1 см. землі підмерз. Восени цибулю висаджують таке густо, тому що деякі цибулини можуть не перенести зиму. Весною у вас буде зелень на їжу, а зайві цибулини можна вирвати прямо з корінням.
Бажаємо успіхів у вирощуванні цибулі!
Як врятувати холодець, якщо він не застиг: поради з використання желатину Український холодець – це…
Як ефективно позбутися цвілі на вікнах за допомогою простих засобів Зимова пора часто приносить проблему…
Марно говорити або доводити що-небудь тому, хто просто не здатен зрозуміти й оцінити. Обирайте оточення…
Полив кімнатних рослин – це не просто звична процедура, а важливий фактор їхнього здоров’я та…
Заміна морозильної камери – це не тільки дороге задоволення, але й неприємність, якої можна уникнути,…
Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…