Як правильно садити цибулю-сіянку навесні. Головні секрети досвідчених городників

Зараз в Україні можна садити цибулю у відкритий ґрунт, оскільки закінчився період заморозків. Для вирощування цибулі зазвичай потрібно два етапи: першим етапом є висівання насіння, з якого виростає цибуля-сіянка, а на другий рік висаджують цю сіянку, щоб отримати ріпчасту цибулю. Однак, можна пропустити перший етап, купивши готову сіянку на ринку або в магазині. Важливо дотримуватись правил вирощування цибулі, тоді урожай буде вдалим.

Слушний час для посадки цибулі навесні

Цибуля не є чутливою до заморозків, але краще її сіяти в теплому ґрунті. Найкраща температура для посадки — близько +12°C. В Україні такі умови зазвичай наступають в середині квітня. Важливо вибрати сухий день для посадки.

Підготовка ділянки для посадки цибулі

Для вирощування цибулі краще вибирати високо розташовані ділянки з не кислим ґрунтом та достатнім освітленням, оскільки цибуля потребує багато світла. Додатково слідкуйте, щоб поруч з нею не росли інші високі рослини, які можуть затіняти її.

Для підготовки ґрунту під цибулю слід його ретельно перекопати та внести добрива, такі як компост або перепрілий гній (5 кг на 1 кв.м) та свіжа зола (одне відро на 5 кв.м). Також можна додати аміачну селітру (1 ч.л. на 1 кв.м) або калійні добрива для збільшення врожаю.

За три дні до посадки цибулі землю розпушують і утрамбовують, потім поливають теплою водою і накривають плівкою, щоб земля перепріла. Плівку слід зняти безпосередньо перед посадкою цибулі. Важливо також дотримуватися правил чергування культур.

Як посадити цибулю з насіння навесні

Щоб отримати сіянку для наступного року, насіння цибулі потрібно висадити навесні. Воно повинно бути молодим, не старше двох років. Для покращення проростання домашнє насіння рекомендується замочити в теплій воді на 12 годин та обробити стимуляторами росту, наприклад, у розчині марганцівки або Епіном. Магазинне насіння вже має бути обробленим.

Насіння цибулі має чорний колір, тому для зручності його можна змішати з піском. При посіві потрібно робити борозни глибиною 1 см та відстань між ними повинна бути 15 см. Насіння слід посадити на відстані 2 см один від одного і засипати землею. Для поливу ділянки потрібно використовувати теплу воду.

Як правильно садити цибулю-сіянку навесні

Цибуля-сіянка це маленькі цибулинки, з яких виросте повноцінна цибуля. Перед посадкою слід перевірити їх на наявність проростків та гнилі. Для покращення росту можна замочити сіянку на 12 годин у теплій воді або розчині марганцю.

На ділянці роблять борозни глибиною 10 см на відстані 15 см один від одного. Сіянку садять на відстані 10 см і присипають землею. Для збільшення врожайності можна посипати золою перед посадкою.

Через місяць після посадки можна підгодувати органічними мінеральними або курячим послідом. Однак, це не обов’язково, оскільки цибуля є невибагливою культурою. Поливати рослини слід раз на тиждень, якщо немає дощів, та вчасно видаляти бур’яни.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!