Як правильно садити виноград осінню, щоб добре прижився та гарно розвивався

Розгляньте правила осінньої посадки винограду. Дотримуючись цих порад ви виростите гарні кущі винограду та зберете великий врожай.

Садити виноград можна як весною, так й восени. Якщо садите виноград весною, потрібно гарно його накрити, щоб він не замерз. А весною, він порадує вас своїми молодими гілочками.

Починають садити виноград потрібно на початку жовтня та аж до початку морозів. Щоб вберегти саджанці від морозів, краще посадити їх у ямки. Садити кущ краще з південного боку оселі. Зробіть ямку розміром 80 см:80 см; 80 см. землю, яку викопали розділіть навпіл – верхній та нижній шар.

Потім до верхнього шару додайте 1000 грамів перегною та 0,5 кг фосфорно – калійного добрива та перемішайте. Цю суміш насипте у яму, щоб її розмір став 50 см. потім потрібно зволожити землю. За необхідністю додайте трохи землі, якщо вона просіла. Залишіть ямку на 14 днів, щоб земля осіла. Тепер час посадки саджанців. Перед посадкою занурте їх у воду на добу та обріжте уражені корінці.

Поруч з саджанцем встроміть дерев’яну палицю та прикопайте землею з добривами. Ту землю, яка залишилась з іншої купи потрібно перемішати її з дрібним камінням щебеню та піском. Потім цією сумішшю засипати повністю яму. Шар насипаної землі повинен становити 30 см. зверху накрийте саджанець агроволокном або пляшкою з пластмаси. Зволожте землю 40 л. води.

Як посадити живці винограду:

Живці – це гілки, які обрізають з куща восени. На пагонах повинні бути 4 гарно розвинені бруньки, а їх вік складати – 1 рік. Садити їх потрібно наприкінці жовтня – на початку листопада місяця. Земля повинна бути мокрою, відстань між пагонами становити 15 см. полив потрібно проводити теплою водою. Потім, потрібно накрити їх поліетиленом, зробити невеличкий парник. Весною, після заморозків накриття потрібно зняти.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!