Categories: Поради

Як правильно сіяти буряк, щоб мати гарний врожай. Корисні поради

Щоб отримати гарний врожай буряку необхідно правильно підготувати землю та насіння. Можна буряк сіяти на розсаду або у відкриту землю.

Підготовка землі перед посадкою.

Починати необхідно восени, а саме покласти в землю перегній або перепрілий компост. Розраховуйте на 1 м2 – 10 л добрива. Та по 1 столовій ложці сульфату калію та суперфосфату. Якщо земля з глиною необхідно додати 10 кг торфу та 5 кг піску. Якщо підвищена кислотність ґрунту – додайте доломітове борошно 300 гр. на 1 м2 або вапно 300 гр. на 1 м2. Якщо восени не вийшло зробити підготовку, то весною додайте у ґрунт 4 кг дворічного компосту, 5 кг торфу та 2 склянки дерев’яної золи, або замініть її на 1 столову ложку суперфосфату, 1 чайну ложку сульфату калію та 1 чайну ложку сечовини.

Не використовують свіжий гній, через це у плодах накопичуються нітрати та виникають грибкові ураження плодів.



Після удобрення землю перекопують, рівняють грядки та роблять борозни глибиною 3 см на відстані 30 см.

Підготовка насіння.

  1. Перед посадкою занурте насіння у теплу воду на дві доби. Температура води 25-30 градусів. Це допомагає бурякам швидше зійти. Міняти воду треба два рази на день. Для зручності покладіть насіння у марлеву серветку.
  2. Зволожте марлеву серветку, покладіть туди насіння на 3 дні. Не забувайте слідкувати, щоб серветка постійно була вологою, а температура в кімнаті була приблизно 20 градусів.

Завдяки цим способам насіння зійде швидше на 7 днів, ніж при посіві сухого насіння.



Розсада буряків.

Це роблять у середині або на початку квітня. Землю для розсади можна придбати в магазині або приготувати самому. Візьміть 2 частини землі, 1 частину промитого піску, 4 частини торфу, 2 частини перегною. Перемішайте всі складові та на кожні 5 л суміші додайте 0,5 склянки дерев’яної золи. Після просійте ґрунт та пролийте Фітоспорином. Насипте суміш у ящики та посійте насіння. Зверху притрусіть землею та полийте. Накрийте ящики харчовою плівкою та поставте у теплицю, де температура приблизно 20 градусів. На вікні становити розсаду не бажано – вона витягнеться. Після того, як розсада зійде – знизьте температуру до 15 градусів. Потім через 2 тижні підгодуйте розсаду добривом – Здоровань, Малишок, Фертика. Пересаджують розсаду, коли на ній з’являється три листочки. Гарне місце для буряка – це місця після вирощування бобів, огірків, моркви, гарбузів, баклажанів. Завдяки цьому способу урожай можна отримати на місяць швидше.



Посів буряка весною у землю.

Температура землі повинна бути 10 градусів. Час посіву залежить від сорту буряку. Ранні сорти – середина травня, середньостиглі та пізні сорти – початок або середина червня. Якщо пізні сорти сіяти раніше – то урожай буде жорсткий та твердий.

Якщо ви садите буряк у заболочених низинах, то необхідно грядки зробити високими. У борозни сійте насіння, засипайте землею, торфом. Якщо будуть морози, то грядки необхідно вкрити. Завдяки цим порадам буряк зійде через 7 днів, які потім порадують вас гарним врожаєм.

Recent Posts

Поверніть блиск своїм срібним прикрасам: домашній рецепт очищення

Ваші улюблені срібні прикраси втратили свій блиск і потемніли? Не поспішайте засмучуватися! Існує простий і…

15 часов ago

Як позбутися пня без зайвих зусиль: прості та ефективні методи

Набридли пні на ділянці? Ми знаємо, як від них позбутися без зайвих зусиль! Дізнайся про…

15 часов ago

Головні помилки під час приготування квашеної капусти, які допускають більшість господинь

Приготування квашеної капусти — справа, яка потребує точності та дотримання певних правил. Але навіть досвідчені…

15 часов ago

Щоб на вікнах не утворювався конденсат, потрібно поставити на підвіконня ці кімнатні рослини

Взимку часто виникає проблема конденсату на вікнах через різницю температур. Але є просте й ефективне…

15 часов ago

Озимий часник: як врятувати врожай після передчасного проростання

Ваш озимий часник проріс раніше? Не панікуйте! Розповідаємо, як захистити його від морозів і врятувати…

2 дня ago

Осіннє підживлення полуниці: готовимо кущі до майбутнього врожаю

Осінь – час підготувати сад до зими та майбутнього врожаю. Особливої уваги заслуговує полуниця –…

2 дня ago