Як правильно, та коли потрібно обрізати коріння орхідеї, щоб квітка гарно росла та розвивалася

Розповімо у яких випадках потрібно обрізати коріння орхідей, щоб вони продовжували гарно рости. Ви помічали, що коріння цієї квітки завжди вилазить з горщика.

Воно виконує опорну функцію для квітки та насичує її вологою та повітрям, забезпечуючи фотосинтез рослини. Якщо відрізати коріння без тями, квітка може загинути. Якщо корінь має яскраво – зелений колір, то це ознака здорової квітки. Якщо корінь має блідо – зелений колір, це ознака порушення умов догляду за нею.

Якщо колір коріння став темно – коричневим або жовтим, потрібно виявляти причини цього явища.

Причинами можуть бути:

  • Гниття коріння;
  • Опіки добривами;
  • Надлишок солей, через неправильне застосування мінеральних добрив.

Засохлі відростки обрізати не потрібно. Вони можуть засихати у літній період, коли їм не достатньо вологи. Потрібно зробити регулярний полив, тоді коріння оживе. Якщо волога не допоможе, тоді ці корінці можна відрізати. Перед обрізанням потрібно визначити чи живі корінці. Для цього на кілька днів помістіть горщик у воду. Через деякий час коріння живе повинне стати пружним та зеленим. Ті, які все одно залишились темними, потрібно відрізати.Які заходи потрібно провести, якщо коріння стирчить з горщика?

Якщо ви помітили, що коріння дуже швидко намагається вилізти з горщика, це ознака частого поливу. Щоб такого не трапилось, потрібно всього – на — всього зменшити зволоження.

Якщо коріння росте до гори, квітку потрібно пересадити. Також, у таких квітках листя стає блідим та гальмується зростання нових квіток. Пересаджувати квітку потрібно весною, або після того, як квітка доцвіте. Будьте уважними, якщо коріння має насичений зелений колір, то квітку краще поки не пересаджувати. Це ознака активного зросту кореневої системи. Пересадка може згубити квітку.Коріння може вилазити з горщика через неправильно обраний ґрунт для квітки. Для орхідей потрібно брати такий ґрунт: 5 частин хвойної кори, 2 частини сфагнуму та 1 частина деревного вугілля. Або суміш можна купити у спеціалізованому магазині.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!