Як правильно та коли сіяти моркву на зиму, щоб мати ранній та гарний врожай

Зараз садівники почали активно висаджувати насіння моркви під зиму.

Завдяки такій маніпуляції, врожай моркви можна отримати раніше та у вас з’явиться більше часу для інших городніх справ.

Дізнайтесь, як це правильно зробити.

  1. Оберіть сорт. Ранні сорти не підходять для зимової посадки. Обирайте сорти на пакуванні якого вказано, що таку моркву можна садити під зиму. До них відноситься – «Краса – Девица», «Несравненная», «Нектар F1», «Нандрин F1», «Вітамінна 6».
  2. Час посіву. Все залежить від клімату. У північній частині, висаджуйте моркву наприкінці вересня. У центральних областях – середина жовтня, а на півдні – на початку листопада. Температура повітря повинна бути не більше 5 градусів тепла.
  3. Оберіть місце для посіву. Оберіть гарно освітлювальну ділянку, де не має протягів. Грядка повинна бути підвищеною. Земля повинна бути родюча, пухка та мати середню кислотність. Садіть моркву після часнику, цибулі, огірків та ранньої бульби.
  4. Підготовка грядок. Перекопайте грядку та приберіть бур’ян. Додайте добрива – на 1 м2 додайте 10 грамів калійної солі та 20 грамів суперфосфату. Або склянку золи та пару кілограмів перегною. Зробіть грядки глибиною 2 см., а відстань між ними повинна складати 10 см.
  5. Як садити насіння? Висійте насіння на відстані 3 см. засипте насіння землею, краще магазинною на основі торфу. Можна присипати насіння компостом.

Бажаємо гарних сходів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!