Як правильно та коли замочувати та садити насіння перцю та баклажанів. Городникам на замітку

Починається сезон посіву розсади. Розповімо вам, коли краще висаджувати насіння перцю та баклажанів, щоб отримати гарну розсаду, а далі гарний та смачний врожай.

Обираємо насіння:

Насіння купуйте у перевірених, спеціалізованих магазинах. Упакування повинно бути герметично закрите, насіння одного розміру та мати гарний термін придатності.

Для того, щоб перевірити насіння на схожість, його занурюють у солону воду. Те насіння, яке спливе – не придатне для використання. Те, яке опустилось на дно, витягніть та просушіть.

Підготовка насіння:

Для початку насіння потрібно продезінфікувати. Це можна зробити за допомогою марганцівки, соку алое або перекису водню. Потрібно на пів години занурити насіння у будь-який дезінфектант. Потім потрібно гарно промити насіння під проточною водою.

Щоб насіння гарно зійшло, його занурюють у стимулюючий розчин.

Можна винести насіння на вулицю для загартовування, але температура повинна бути не нижче 0 градусів. Залишають насіння на 5 годин, а потім заносять у тепле приміщення. Через 24 години повторюють процедуру.Час для замочування насіння перед посадкою:

Це напряму залежить від погодних особливостей. У різних місцевостях температура може бути різною. На пакуванні виробник вказує час проростання насіння, зазвичай він коливається від 2 до 3 тижнів. Сходи залежать від температурних показників, чим тепліше, тим швидше зійде насіння.

У землю потрібно висаджувати міцну розсаду й перед тим впевнитись, що не буде нічних заморозків. Міцна розсада виростає за 60 діб.

Перед тим, як починати підготовку насіння на розсаду, потрібно:

  • Порахувати проміжок до висадки розсади у відкритий ґрунт.
  • Урахувати місце перебування до висадки у відкритий ґрунт.
  • Порахувати час, який знадобиться для покльовування насіння.
  • Порахувати час, який знадобиться, щоб розсада стала міцною.

На півдні садять розсаду у лютому. На Півночі садять насіння на початку березня – початок квітня.

Бажаємо гарних сходів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!