Як правильно, та коли збирати яблука, щоб вони довго зберігалися

Розповімо вам, як правильно зібрати врожай яблук та продовжити їхнє зберігання. Взимку ви будете ласувати соковитими яблуками, якщо дотримаєтесь цих порад.

Для правильного збору врожаю вам знадобиться:

 • Драбина;
 • Відро або плетений кошик;
 • Гаки, які будуть допомагати підтягувати гілки;
 • Плодознімачі – це спеціальний пристрій, яким збирають плоди з дерев.

Зберігати яблука потрібно в ящиках або відрах. Дно тари потрібно устелити мішковиною, щоб яблука не отримали ушкодження. Ящики повинні бути сухими та чистими.Як правильно збирати врожай?

 1. Спочатку потрібно зібрати яблука, які впали самостійно на землю. Зазвичай вони можуть бути червиві або мати захворювання. Такі плоди зберігають окремо, бо вони можуть зіпсувати інший врожай.
 2. Зривати яблука потрібно з низу та до верху, щоб вони не осипались.
 3. Яблука зривають разом з плодоніжками. Під час зривання не потрібно його тягнути. Краще охопіть плід повністю долонею, пальцем натисніть на плодоніжку та потягніть у бік.
 4. Збирати врожай потрібно зранку та у суху погоду, щоб не було роси.
 5. Літні сорти яблук не придатні для зберігання, їх використовують для приготування компотів та варення. Зимні сорти починають збирати, коли вони ще не повністю достигли.
 6. Ранній сорт яблук потрібно збирати поетапно, бо вони дуже швидко перестигають. Починати краще з південної сторони крони.
 7. Під час збирання одразу сортуйте яблука, прибирайте пошкоджені та хворі плоди.
 8. Зимові сорти збирати пізньої осені, коли вони починають самі падати. Врожай збирають до перших морозів, бо від цього залежить час їхнього зберігання.
Завдяки цим порадам, вас взимку будуть радувати домашні яблука повні вітамінів. Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!