Як правильно вирощувати капусту, щоб головки були гарні та великі

Розповімо вам, що необхідно робити, щоб на капусті зав’язувалися качани.

Перш ніж думати, що робити, треба дізнатися причину.

Найпоширенішими з причин є:

  • Неякісне насіння. Насінини могли запилитися з іншими рослинами із сімейства хрестоцвіті, тому отримане гібридне насіння – не можу утворювати качани. Купувати насіння рекомендується у перевірених виробників. Також, насіння може бути не сумісним з нашими кліматичними умовами, тому немає качанів.
  • Кисла земля. Для капусти потрібен ґрунт з нейтральною кислотністю. рН повинно бути нижче 6,5. Якщо воно вище – додайте у ґрунт доломітове борошно та золу.
  • Неправильно обране місце для зростання. Для капусти краще обирати сонячні місця.
  • Садити капусту необхідно на грядки де росли – цибуля, пасльонові та бобові. Не буде качанів, якщо садити капусту на місця, де росли рослини сімейства хрестоцвіті.
  • Невиконання правил висадки рослини. Ранню капусту садять наприкінці квітня – до середини травня. Середньостиглу – кінець квітня – початок червня. Пізні сорти – з 10 травня по 30 травня. Капусту садіть на відстані між рядами – 50 см, якщо капуста пізня та середня – 70 см.
  • Висока або низька температура повітря. Для капусти сприятлива температура – 17-20 градусів. Якщо дуже спекотна погода, качани будуть гальмувати у розвитку. Так само відбувається у прохолодну погоду. Під час спеки зробіть над качаном укриття з її листя, але робіть це дуже обережно.
  • Погана підгодівля. Підживіть капусту у червні розчином азофоски (на відро води додайте 2 столові ложки добрива) або суперфосфату (на 10 л води – 20 гр. добрива). Під кожний кущ внесіть 1 л добрива.
  • Поганий догляд за рослиною. Правильно поливати – щоб земля була мокрою на глибину – 40 см. За 30 днів до збирання врожаю – поливайте рослину не часто. Не забувайте розрихлювати землю, щоб корінь насичувався киснем. Також, можна замульчувати землю, щоб зберегти вологу.

Варіанти підживлення капусти, щоб зав’язалися качани.

  1. Дріжджі. На 10 л води додайте 500 мл варення та 100 грамів дріжджів. Залишіть розчин перебродити. Перед використанням полийте гарно капусту звичайною водою. Розчиніть 1 л добрива на відро води. На одну рослину використовуйте 1л добрива, лийте під кущ. Використовуйте засіб 1 раз у три тижні.
  2. Зола та гній. Використовуйте підживлення, коли у капусти з’явиться 9 лист. На 10 л води додайте 500 мл гною та 40 грамів золи. Залишіть постояти розчин 48 годин. Перед використанням полийте гарно капусту звичайною водою. На кожну рослину внесіть 200 мл добрива. Повторити підживлення у липні.
  3. Борна кислота. Обприскуйте качани таким розчином – 2 грами борної кислоти на 1 л гарячої води. Повторіть процедуру через тиждень.
  4. Засіб для зав’язування качанів – Зав’язь. Використовуйте дотримуючись інструкції з використання.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!