Categories: Поради

Як правильно вирощувати тюльпани. Чим удобрювати, та як захистити від шкідників.

Настала весна, пора тюльпанів. Як тільки сходить сніг, починають прокльовуватися зелені листочки тюльпанів, а через 3 тижні вони радують нас своїми гарними, ароматними та різноманітними квітами. Ця квітка квітне приблизно місяць.

Як правильно вирощувати квіти:

Як тільки почалась весна, необхідно удобрити грядку з тюльпанами. Бажано це зробити, навіть, якщо на грядках лежить сніг. Зробіть розчин 15 гр. нітроамофоски на 10 л води. Тюльпани не дуже полюбляють солону землю, тому використовуйте розчин розведений на дві частини.

Підгодівлю проводять тричі: 1 – на снігу, 2 – під час з’явлення бутонів, 3- через 7 днів після розквітання тюльпанів.

Якщо листя вузьке, слабке та не стоїть – це означає нестачу азоту (листя червоного забарвлення), а у землі – фосфору та калію (листя синьо – зеленого кольору).

Якщо на грядці опинився хворий тюльпан, необхідно його прибрати разом з корінням, а місце де він зростав залити розчином марганцю, підігрітим до 100 градусів Цельсію.

Розпушувати та полоти треба дуже обережно, щоб не ушкодити листя, бо вони відіграють важливу роль у зростанні та житті квітки. Тюльпани потребують регулярний полив.

Для того, щоб отримати велику квітку наступного року, не допускайте утворенню насінної коробки – час коли квітка в’яне, її необхідно зламати руками та залишити два листки.

Тюльпани полюбляють сонячне місце та землю з гарною циркуляцією повітря. Взагалі всі городники кожного року викапують тюльпани, але цього можна не робити, якщо постійно удобрювати грядки з тюльпанами. Пересадку можна робити через 4 роки.

Коли листя стає жовтим, перший літній місяць, необхідно викопати, просушити не в сонячному місці тюльпани та зберегти до осені.

У перший місяць осені час висадити квіти. Зробіть грядки шириною 30 см і глибину 20 см. Удобріть грядки суперфосфатом та посадіть тюльпани. Садити спочатку велику цибулину, а між великими посадіть дрібні. Таким способом посадки необхідно буде викопувати тюльпани кожного року. Не можна удобрювати гноєм, це призведе до за гниття цибулин.

Тюльпани переносять морози до -4, а при -9 може деформуватись квітка. Щоб запобігти заморозкам, укрийте їх шаром соломи.

Чим хворіють тюльпани:

Ураження кліщем палея, жуками коваликами – ви помітите жовте та засихаюче листя.

Фузаріоз – поява сірого нальоту на грибниці, поява спор та раптове засихання всієї наземної частини рослини.

Бактеріоз – бактеріальна гниль, ураження цибулини кліщем або нематодами. Цибулини стають бурими та гниють утворюючи неприємний запах.

Пеніцильозна гнилизна – на цибулині лусочки жовтіють, а після швидко виростає блакитно – зелене спороутворення. Квітка разом з цибулиною гине.

Найнебезпечніша хвороба тюльпанів – вірус строкапелюстковості. Виникають крапки та смуги на листі тюльпанів. Негативно впливає на рослину та вражає її повністю.

Recent Posts

Мудра притча про те, чму так важливо знати собі ціну. Та що для цього треба зробити

Марно говорити або доводити що-небудь тому, хто просто не здатен зрозуміти й оцінити. Обирайте оточення…

8 часов ago

Чим поливати кімнатні рослини взимку, щоб гарно росли та квітнули

Полив кімнатних рослин – це не просто звична процедура, а важливий фактор їхнього здоров’я та…

9 часов ago

Ніколи не ставте ці продукти в холодильник, щоб не зіпсувати його

Заміна морозильної камери – це не тільки дороге задоволення, але й неприємність, якої можна уникнути,…

9 часов ago

Як правильно використовувати золу під час вирощування розсади, щоб росла міцною та здоровою

Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…

1 день ago

Які саме 12 страв мають бути на Святвечір, та що кожна з них символізує

Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…

1 день ago

Чому не варто сушити білизну в кімнаті, та до чого це може призвести

Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…

2 дня ago