Як правильно зберігати часник, після збору врожаю, щоб він пролежав аж до весни

Кілька порад, щоб часник довше зберігався.

Правильне збирання врожаю.

Якщо ви посадили часник восени, то дозріває він у кінці липня – на початку серпня. Якщо садили часник весною – дозріває наприкінці серпня.

Копати часник необхідно за допомогою вил у гарну погоду. Викопаний часник розкладіть сушитися на грядках. Часник повинен сохнути протягом 5 днів, при гарній циркуляції повітря. Можна висушувати часник у приміщенні. Після того, як часник стане сухим, обріжте корінь, потім стебло, залишивши довжину 10 см.Заходи для кращого зберігання.

 1. Обпаліть корінці на вогні, щоб цибулина не почала давати коріння.
 2. Щоб часник не уразила цвіль, занурте часник у такий розчин. 500 мл олії смажте на плиті протягом 2 годин, потім додайте 10 крапель йоду. Занурте часник у цей розчин, а після висушіть його.
 3. Або достатньо вчасно викопати часник та добре його висушити.
Правила зберігання:

Для озимого часнику притаманні холодні приміщення для зберігання, а для ярового – теплі. Зазвичай всі люди зберігають часник на балконі у коробках із картону або у тканинних мішках. Температура у приміщенні повинна становити +3 — -5 градусів. Сприятлива вологість – від 50% до 80%.

Варіанти зберігання часнику:

 • Пучки або коси. Заплетіть часник у коси та підвісьте у темному, прохолодному місці.
 • Сітка. Складіть часник у сітки та підвісьте до стелі. Інколи оглядайте сітки та видаляйте зіпсовані голівки.
 • Сіль. Складіть часник у скляну банку або у дерев’яний ящик. Кожен шар протрусіть сіллю. Знизу та зверху шар солі повинен становити 3 см.
 • Борошно. Обваляйте голівки часнику у борошні та складіть у банку. Борошно забере вологу з часнику. Банку закрийте кришкою та зберігайте часник до самого літа.
 • Цибулеве лушпиння. Складіть часник у ящик, пересипаючи його цибулевим лушпинням. Поставте ящик на шафу.
 • Харчова плівка. Обгорніть кожну голівку двома шарами харчової плівки.
 • Попіл. Насипте у ящик нар з 2 см попелу, покладіть щільно часник, зверху знов попіл. Так повністю заповніть ящик та зберігайте його на кухні.
 • Парафін. Занурте часник у розтоплений парафін потім дайте застигнути. Таким способом часник зберігатиметься довше.
 • Стерильні банки. Складіть часник у стерильні банки та закатайте кришками. Банки повинні бути сухими.
 • Мішок із тканини. Занурте часник у сольовий розчин, висушіть. За бажанням просочіть мішок у розчині солі та висушіть. Насипте часник у мішок, але не закривайте.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!