Як правильно жарити на рафінованій олії, щоб вона виділяла менше шкідливих речовин.

Смажені страви на олії смакують всім, але потрібно знати, які шкідливі речовини виділяються при недотриманні оптимальної температури.

Справа в тому, що висока температура розкладає речовини, що містяться в олії, на отруйні (цей процес називається точкою задимлення). Така таблиця має бути надрукована на виробі, але якщо її немає, то можна знайти інформацію в інтернеті: при 170 градусах починається процес підгоряння нерафінованої олії, при 200 градусах підгорає неочищена оливкова олія першого віджиму, найвищу температуру витримує рафінована соняшникова олія (230 градусів). Просто не перевищуйте температуру при готуванні страви.

У рецептах з приготування смажених страв не вказано температуру, тому слід користуватися таблицею. На перемикачах плити теж є лише два положення, тому слід детальну інформацію щодо температур переглянути в паспорті плити.

На електричній плиті олія за 10 хвилин досягає 180 градусів, а на газовій – 300 і горить. Краще користуватись електричною плитою або не готувати на максимальному режимі.Щоб з сировини вичавити більше олії, макуху заливають токсичною речовиною, яку потім з олії виводять. Але ця речовина спричиняє в олії збільшення гліцидилових ефірів, що негативно впливають на здоров’я людини. Це стосується рафінованої олії. Коли гліцидилові ефіри нагрівати, збільшується кількість токсичних речовин.

Споживайте продукти харчування відповідально і правильно. Будьте здорові!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!