Як приготувати смачне варення, щоб воно довго зберігалося та було гарне

Розповімо вам, як приготувати варення, щоб воно вийшло ідеальним та смачним.

Як приготувати варення:

Готувати варення просто – зварити ягоди та цукор. Але виникають часто такі проблеми, як гіркий смак, розварені ягоди, дуже густе або рідке, а банки надуваються та цвітуть. Дотримавшись наших порад – ці проблеми можна розв’язати.

Головні помилки:

  • Погані ягоди чи фрукти. Не можна вибирати продукти, які містять гниль або механічні ушкодження. Через це варення може вийти не якісним. Слід обирати свіжі та гарні фрукти та ягоди.
  • Неправильний посуд для приготування варення. Необхідно варити варення у сталевому або емальованому посуді. Алюмінієві каструлі для цього не підходять. Рекомендується варення варити в тазу, а не в каструлі. Варення скоріше нагріється та закипить. Також, в тазу зручніше змішувати інгредієнти.
  • Запахи інших страв. Забороняється одночасно варити варення з іншими стравами на плиті. Варення може ввібрати аромати сусідніх страв.
  • Малий час варіння. Варення необхідно кип’ятити тричі. Один раз можна кип’ятити лише ожину, малину та суницю.
  • Неправильне розливання варення. Бажано, щоб варення стало холодним. Тоді воно стає однорідним та не розшаровується.
  • Погано вимиті банки. Обов’язково гарно вимийте, простерилізуйте та висушіть банки.

Як дізнатися чи готове варення?

  1. У центрі каструлі – зібралася вся піна. Сироп прозорого кольору та легко відстає від плодів. Плоди плавають рівномірно у варенні. Якщо варення переварене – воно має бурий колір.
  2. Крапля варення не повинна розтікатися по тарілці.




Що робити, якщо ягоди не виділили сік, які ви засипали цукром?

  • Зробіть так, щоб нижні ягоди опинилися зверху та почекайте пару годин.
  • Поставте каструлю на повільний вогонь та почекайте поки цукор розтане.

Якщо варення розтікається по тарілці?

Прокип’ятіть варення ще раз, та капніть краплю на тарілку та подивіться. Якщо крапля не стікає – значить варення готове. Робіть це на холодній тарілці – холодним варенням.

Велика кількість сиропу, а консистенція рідка?

Відлийте трохи сиропу у банку та використовуйте його, як сироп або повидло. Якщо варення з груші або яблук, то виваріть його. Тоді ви отримаєте мармелад.



Якщо це стосується ягід, тоді злийте сироп через сито та уварюйте лише сироп. Після додайте ягоди й варення стане густим.

Недостатня кількість сиропу?

Прокип’ятіть варення ще раз й сиропу стане більше.

Варення має гіркий смак?

Додайте трохи червоної смородини під час варіння й гіркота зникне. Можна, також, на 2 кг варення додати 1 моркву. Після закінчення варіння – приберіть морквину й гіркий смак зникне.

Варення зацвіло?

Приберіть цвіль за допомогою ложки та поставте банку у холодильник. Так буває, коли використовують старі кришки для закрутки.



Почалося бродіння?

Висипте варення у каструлю, насипте 100 гр. цукру та закип’ятіть. Варіть варення протягом 10 хв. та перекладіть у простерилізовані банки.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!