Як прогнати білокрилку з городу: дієві методи, які завжди працюють

Багатьом знайома білокрилка — шкідник, який становить небезпеку для більшості рослин, зокрема огірків, помідорів, салатів та декоративних культур. Особливо небезпечна ця комаха для капусти, оскільки колонії дрібних метеликів можуть повністю знищити урожай, живлячись соками рослин протягом кількох тижнів.

Одна самка білокрилки може відкласти до 130 яєць, а личинки, які з’являються, починають харчуватись соками рослини. Ці шкідники не лише псують зовнішній вигляд культури, але й позбавляють рослину поживних речовин, уповільнюють фотосинтез та можуть переносити небезпечні захворювання. Зауважимо, що комахи розмножуються при температурі до 24 °C, але відмирають при температурі нижче +10 °C.

Основними причинами появи та поширення білокрилки є висока температура та підвищена вологість. Вона зустрічається частіше в закритому ґрунті, особливо в згущених посадках через погану вентиляцію повітря. Також, слабкий імунітет рослин і неправильне обприскування (замість поливу) сприяють появі цього шкідника.

Народні методи боротьби з білокрилкою можуть бути досить ефективними. Один з них — ручний збір шкідників. Личинки також можна збивати водою з поливального шланга. Крім того, для боротьби з білокрилкою можна використовувати інших комах, які харчуються нею. Важливим заходом є використання спеціальних фотозахисних сіток з дрібними отворами, які перешкоджають метеликам потрапляти на рослини.

До народних засобів боротьби з білокрилкою також можна віднести:

  • Розчин попелу. Для його приготування необхідно настояти один стакан попелу у трьох літрах окропу протягом трьох діб, після чого отриманим розчином потрібно обприскувати рослини раз на 10 днів.
  • Розчин нашатирного спирту (одну столову ложку аміаку додають до одного відра води) можна застосовувати раз на місяць.
  • Щотижня обробляти рослини розчином оцту (на десять літрів води додається 50 мл яблучного оцту та 30 г мильної стружки).
  • Настоянка з цибулевих або часникових стрілок, яку роблять, подрібнивши 100 г стрілок у блендері та настоюють протягом семи днів. Перед оприскуванням додають 5 літрів води й обробляють рослини раз на два тижні.
  • Інші варіанти включають оприскування тютюновим розчином або використання розчину господарського мила.

Важливо зазначити, що народні методи часто ефективні для боротьби з невеликими пошкодженнями. У разі масштабних уражень слід використовувати хімічні засоби боротьби з білокрилкою.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!